[agni_heading align="left" heading="2018 m. spalio mėnesį ir vėl startuoja „Kultūros tempo akademija“ – projekto „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022-aisiais“ mokymosi ir kompetencijų kėlimo programa. "]
[agni_separator]
Kviečiame augti ir tobulėti net keturiuose akademijos fakultetuose, skirtuose:

Kauno Iššūkis

Jaunimo fakulteto programa, skirta 15-18 m. Kauno ir Kauno rajono jaunimui, norinčiam prisijungti prie „Kaunas 2022“ veiklų ir sukurti savo kartai aktualią Europos kultūros sostinės programą.

Kada?
2018 m. spalis – 2019 kovas.

Kaip?
Susitikimai vyks kas antrą šeštadienį arba papildomai kitomis dienomis. Susitikimų trukmė – 2–3 val.

Kas?
Programos metu:
– ugdysite asmenines ir bendrąsias kompetencijas;
– kursite projektus, kurie padės įveikti kylančius Kauno miesto iššūkius;
– susipažinsite su „Kaunas 2022“ veikla bei kitomis Kauno organizacijomis;
– bendrausite, dirbsite komandoje ir individualiai.

Vėliau programos alumnai jungiasi į klubą, reguliariai renkasi, planuoja, organizuoja ir įgyvendina kultūros iniciatyvas.

REGISTRACIJA

SUSISIEKITE
Aurelija Prašmuntaitė
aurelija@kaunas2022.eu

Profesionalams

Kultūros profesionalų fakultetas

1. Auditorijų plėtros mokymų programa

Kultūros institucijų ir nevyriausybinių organizacijų darbuotojųilgalaikiai mokymai, kuriuos ves pasaulinio lygio ekspertai iš Didžiosios Britanijos, Maltos ir Lenkijos.

Kada?
2018 m. spalį – gruodį, – I etapas – teorinės paskaitos.
2019 m. sausį – spalį, – II etapas – praktiniai užsiėmimai.

Kaip?
Preliminarus pirmojo etapo mokymų grafikas:
spalio 15–17 d., lapkričio 5–7 d., lapkričio 26–28 d., gruodžio 17–18 d.
Tai visą darbo dieną trunkantys mokymai, kuriuose galės dalyvauti dvylikos skirtingų organizacijų atstovai, iš kiekvienos jų po 2 žmones.
Svarbu: su atrinktais dalyviais ir jų organizacijomis bus pasirašomos sutartys.

Kas?
Pirmajame etape gilinsitės į auditorijų plėtros, strateginio planavimo klausimus, analizuosite auditorijų tyrimų galimybes bei marketingo ir komunikacijos subtilybes.
Antrajame etape spręsite auditorijos pasiekiamumo, bendradarbiavimo, dalyvavimo kultūroje problemas, rengsite auditorijų plėtros planą. Šiame etape kiekvienos organizacijos atstovai turės galimybę dirbti su savo mentoriumi – tarptautiniu auditorijų plėtros ekspertu.

REGISTRACIJA

SUSISIEKITE:
Daiva Citvarienė
daiva@kaunas2022.eu

2. Bendruomenių teatro dirbtuvės jauniems profesionalams

Dirbtuvės jauniems teatro, muzikinio teatro ir performatyviųjų menų srities atstovams – scenos režisieriams, aktoriams, šokėjams, cirko artistams, prodiuseriams ir kitiems besidomintiems bendruomenių arba žmonių teatro sritimi. Dirbtuves ves Brigitte Christensen (Italija ir Danija) – teatro ir kino aktorė, scenos režisierė, dramaturgė, teatro ir kino vaidybos mokytoja, didelių tarptautinių bendruomenių teatro projektų meno vadovė.

Kada?

Dirbtuvės prasidės 2018 m. spalio 1 d. ir tęsis visą mėnesį. Darbo grafikas bus sudarytas pagal dalyvaujančių užimtumą. Pirmas susitikimas įvyks spalio 1 d. 19 val. Teatro klube (Vilniaus g. 22, Kaunas)

Svarbu: planuojama, kad tai bus pirmieji didesnio, 2019 m. vyksiančio bendruomenių teatro projekto žingsniai, tad iš dalyvių tikimasi ilgalaikio įsitraukimo ir įsipareigojimo.

Kas ir kodėl?

Mokymų tikslas – suteikti žinių ir įrankių, kurie padėtų paprastus žmones – ne teatralus – įtraukti į magišką teatro kūrimo procesą ir kuris sudomintų naujas, skirtingas auditorijas bei atneštų meną į vietas, kuriose jo nėra. Dirbtuvės prasidės nuo supažindinimo su tam tikrais bendruomenių teatro įrankiais bei paslaptimis. Dalyviai sužinos apie visą šios specifinės disciplinos procesą nuo pat jo pradžios – nuo strategijos, tyrimo, žmonių ir bendruomenių įtraukimo, komandos sutelkimo iki to, kaip sužadinti visa, kas geriausia kiekviename žmoguje.

Bendruomenių teatras suteikia galimybes į aukščiausio lygio teatrą įtraukti paprastus žmones – ne teatralus, kurie pirmą kartą užlipa ant scenos. Tai darbas su skirtingomis bendruomenėmis, vietiniais gyventojais, pasakojančiais savo gyvenimo istorijas – jis padeda kurti emocinius, gilius patyrimus dalyvaujantiems ir pasirodymą stebintiems žmonėms, tuo pat metu reflektuoti ir kurti vietos istoriją.

Dalyvių atrankos procedūra

Kviečiame siųsti savo gyvenimo aprašymą ir trumpą motyvacinį laišką (iki 500 žodžių) anglų kalba iki rugsėjo 27 d. 17 val. el. paštu justina@kaunas2022.eu. Sprendimą priims Brigitte Christensen ir Kaunas 2022 atstovų grupė. Dirbtuvėse galės dalyvauti iki 12 jaunų teatro profesionalų.

Susisiekite:

Justina Petrulionytė-Sabonienė justina@kaunas2022.eu

FLUXUS LABAS! Mokymai

Tai programa skirta iniciatyviems Kauno miesto ir rajono gyventojams, kurie savo gyvenamajame rajone norėtų burti žmones ir užsiimt bendruomeninėms kultūrinėmis veikloms ar padėti atsiskleisti vietos talentams.

Kada?
2018 spalio 6 d. – 2019 m. kovo 29 d.

Kaip?
Mokymai vyks kas antrą šeštadienį (iš viso apie 10 susitikimų), užsiėmimo trukmė 3–6 val.
Bus kelios išvykstamosios paskaitos bei intensyvūs trijų dienų mokymai.

Kas?
Susitiksite su bendruomenių kūrimo profesionalais ir praktikais bei gilinsitės į bendra-kūrybos principus, išbandysite kultūrinės antreprenerystės metodus, susipažinsite su bendruomeninių menų gerosios praktikos pavyzdžiais Lietuvoje ir užsienyje.
Mokymai grįsti dizaino mąstymo (angl. Design Thinking) metodu, naudingu būsimiems „Fluxus“ agentams, kurie turės sudaryti savo veiklos planus.
Sėkmingai baigę mokymus, tapsite „Fluxus“ agentais, kuriems bus skiriama stipendija bei biudžetas įgyvendinti numatytai veiklai konkrečiame Kauno miesto mikrorajone ar Kauno rajone.

REGISTRACIJA

SUSISIEKITE:
Greta Klimavičiūtė Minkštimienė
greta@kaunas2022.eu

Savanoriams

Savanorystės fakultetas

Ši programa skirta tiems, kurie nori prisiliesti prie „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022-aisiais“ projekto ir tapti jo dalimi.

Kada?
Nuo 2018 m. rugsėjo mėnesio

Kaip?
Užpildęs motyvacinę anketą, būsite pakviesti į atranką, o ją sėkmingai įveikę – tapsite savanoriais ir dalyvausite susitikimuose su „Kaunas 2022“ kuratoriais, būsite nenuilstančios komandos dalimi.
Susitikimai, mokymai bei kvalifikacijos kėlimo seminarai vyks vieną kartą per mėnesį, o užduotys bus paskirstomos pagal kiekvieno savanorio asmeninį grafiką.

Kas?
Savanorystės esmė – tai asistavimas kuratoriams ir programų vadovams, kūrybinių užduočių atlikimas, pagalba renginių metu, komunikacijos užduotys ir kita profesinė pagalba.
Prisijungę prie savanorių komandos, galėsite plėtoti naujus pomėgius ar interesus savo savanoriškais darbais, galėsite susipažinti su panašių vertybių, ambicijų žmonėmis iš viso pasaulio, galėsite būti savo bendruomenės ir visuomenės pokyčių kūrėju.

REGISTRACIJA

SUSISIEKITE:
volunteers@kaunas2022.eu