Kauno rajonas – labai skirtingas, kiekviena vieta kažkuo „skani“. Nuo mariose paskendusių kaimų iki švariausio oro Arlaviškėse, nuo dvarų didybės iki Čekiškės paprastumo žavesio, nuo Linksmakalnio vaiduoklių iki fortų tunelių, Nemuno vingių ir vilų nostalgijos. Visgi, didžiausia stiprybė čia yra žmonės: stiprios bendruomenės, draugiški kaimynai, kūrybiški darbuotojai. O kaip jie patys sako, radę bendrą tikslą, visi kartu gali nuversti patį Everestą.

Taigi, „Šiuolaikinių seniūnijų“ projektas – proga bendram tikslui. Projektas apima visą Kauno rajoną ir yra paremtas giliu vietos istorijų, tradicijų pažinimu arba naujų mitų kūrimu, stipriu bendradarbiavimu ir vertybėmis, kuriomis remiasi ir „Kaunas 2022“ organizacija. Registruotis ir tapti „Šiuolaikine seniūnija“ kviesime kasmet iki 2021 m.

Kas gali registruotis? Kultūros įstaigos, bendruomenės, organizacijos, turinčios užtektinai parako ir noro parodyti gražiausias savo seniūnijos puses Lietuvai ir Europai.

2019 m. sausio 31 dieną buvo paskelbtos pirmos atrinktos seniūnijos su kuriomis dirbs „Kaunas 2022“ kuratoriai, menininkai, įvairių sričių specialistai, kartu gvildensiantys skirtingus identitetus atspindinčias temas. Tikimasi, kad sėkmingiausi projektai taps dalimi 2022 metų programos ir padės bent akies krašteliu pažvelgti į šių vietų unikalumą.

Jei manote, kad šis projektas padės atskleisti jūsų vietos „perliukus“ – susisiekite ir kartu pradėsime kūrybišką ir nenuspėjamą kelionę link 2022-ųjų.


Video

 


Programos koordinatorė:

Augustina Kinderytė

augustina@kaunas2022.eu

Oficiali programos svetainė:

Šiuolaikinės seniūnijos