Kauno miesto muziejus


ROTUŠĖS SKYRIUS

Kauno rotušė – tai ne tik miesto simbolis, tuoktuvių, merų inauguracijų ir iškilmingų švenčių vieta: čia keliami miestui aktualūs klausimai, pristatomos turtingos archeologinių radinių kolekcijos, eksponuojami modernūs įvairių autorių kūriniai. Nuo bokšto kalėjimo kameros, iki senojo miesto valdytojo, burmistro, kabineto ir visuomenei atvertų rūsių – autentiškos ekspozicijos pristato prieš kelis šimtmečius gyvenusių kauniečių kasdienybę ir liudija Kauno išskirtinumą.

KAUNO PILIES SKYRIUS

XIV amžiaus Kauno pilis yra seniausias Kauno istorinis objektas ir viena seniausių mūrinių Lietuvos pilių. Atkurtose pilies bokšto erdvėse pateikiamos ekspozicijos, skirtos pilies istorijai, rengiamos tapybos, skulptūros, keramikos parodos, vyksta kultūros renginiai. Erdvus pilies kiemas yra tapęs miestiečių traukos ir tradicinių miesto švenčių vieta.

IR K. PETRAUSKŲ SKYRIUS

Lietuvos operos solisto Kipro Petrausko ir jo brolio, kompozitoriaus ir dainininko Miko Petrausko, name įrengtas muziejus kviečia pažinti legendines Kauno asmenybes, pažvelgti į jų gyvenimus ir kūrybą bei prisiliesti prie lietuviškosios profesionalios muzikos istorijos.

GRUODŽIO SKYRIUS

Namas, kuriame XX a. I pusėje gyveno Lietuvos kompozitorius, dirigentas, profesorius Juozas Gruodis su žmona Stase. Žymaus tarpukario architekto F. Vizbaro projektuotas, puošnų Lietuvos medinį dvarelį primenantis autentiškos išvaizdos pastatas išsiskiria tiek savo architektūra, tiek landšaftu. Kompozitoriaus laikus menančiuose J. Gruodžio ir jo žmonos  memorialiniuose kambariuose atsispindi svarbiausi jų gyvenimo momentai ir pasakojama Gruodžių šeimos istorija.

TAUTINĖS MUZIKOS SKYRIUS

Pirmasis ir vienintelis muziejus Lietuvoje, skirtas tradicinei muzikinei kultūrai. Čia surinkta per 7 000 eksponatų – nuo lietuviškų ir bendratautinių muzikos instrumentų, garso įrašų, iki nuotraukų, laiškų ir plakatų. Interaktyvioje ir modernioje ekspozicijoje galėsite sužinoti, kaip gamintos kanklės, sudainuoti sutartinę, pagroti instrumentais ar išgirsti šiuolaikinių grupių atliekamą folklorinę muziką.