profesionalams – Modernism for the Future | Kaunas 2022 https://modernizmasateiciai.lt Kol kas tik dar vienas WordPress tinklalapis Mon, 21 Nov 2022 14:01:40 +0000 lt-LT hourly 1 https://wordpress.org/?v=5.6.11 https://modernizmasateiciai.lt/wp-content/uploads/2018/11/modernizmo-fav-icon.png profesionalams – Modernism for the Future | Kaunas 2022 https://modernizmasateiciai.lt 32 32 Diskusijos https://modernizmasateiciai.lt/portfolio-item/diskusijos/ https://modernizmasateiciai.lt/portfolio-item/diskusijos/#respond Thu, 14 Nov 2019 11:11:21 +0000 https://modernizmasateiciai.lt/?post_type=portfolio&p=6567 The post Diskusijos appeared first on Modernism for the Future | Kaunas 2022.

]]>

Diskusijos

Kiekviena karta iš naujo apmąsto ir naujai priima savo paveldą. Šiandienos paveldo verčių nustatymas nebeįsivaizduojamas be visuomenės ir paveldo bendruomenės įsitraukimo. Ypač XX a. architektūros atveju, kurios palikimas yra glaudžiai susijęs su erdvėmis, kuriose mes dažnu atveju gyvename, dirbame, kuriame ir leidžiame savo laisvalaikį. Norėdami atsakingai pritaikyti savo poreikiams tai ką unikalaus sukūrė kiti, bendradarbiaudami ir diskutuodami su visomis suinteresuotomis grupėmis mes galime suderinti paveldo išsaugojimą su visuomenės poreikiais, kad paveldas netaptų draudimu, bet privilegija ir gyvenimo kokybę keliančiu veiksniu.

Archyvas:

2018-ųjų metų pradžioje prisidėdama prie valstybės šimtmečio įprasminimo ir Europos paveldo metų programos, startavo oficiali projekto „Kaunas 2022 – Europos kultūros sostinė“ architektūros ir paveldo programa „Modernizmas ateičiai“. Renginio metu pristatyta projekto idėja, vizija ir planai bei paveldo bendruomenę bursiančios veiklos.

„Kaunas pilnas kultūros“ apie programą: „Kaunas 2022“ skelbia apie platformos „Modernizmas ateičiai“ startą“.

Pristatymo reportažas ir video įrašas

Nuotraukos:

Renginio akimirkos. M. Plepio („Kaunas 2022“) nuotraukos, 2018 m.

The post Diskusijos appeared first on Modernism for the Future | Kaunas 2022.

]]>
https://modernizmasateiciai.lt/portfolio-item/diskusijos/feed/ 0
Paveldo dirbtuvės https://modernizmasateiciai.lt/portfolio-item/paveldo-dirbtuves/ https://modernizmasateiciai.lt/portfolio-item/paveldo-dirbtuves/#respond Thu, 14 Nov 2019 11:10:45 +0000 https://modernizmasateiciai.lt/?post_type=portfolio&p=6566 The post Paveldo dirbtuvės appeared first on Modernism for the Future | Kaunas 2022.

]]>

Paveldo dirbtuvės

Paveldo dirbtuvių metu, įtraukiant vietos paveldo bendruomenę, sudaroma galimybė pamatyti, sužinoti ir susipažinti su praktiniais paveldo tvarkybos klausimais ir aspektais. Dirbtuvių metu susipažįstama su kultūros paveldu per mokymąsi ir patirtį. Bendrų konsultacijų dėka gaunami atsakymai į rūpimus klausimus apie tyrimus, tvarkybą ir įveiklinimą. Tokio pobūdžio renginiai taip pat tampa alternatyvia diskusijų erdve, kurioje susitinka, paveldosaugos teoretikai, praktikai, institucijų ir paveldo bendruomenės atstovai.

europos paveldo dienu 2022 vizualas

„Kaunas 2022 – Europos kultūros sostinės“ programa „Modernizmas ateičiai“ kaip ir kasmet jungėsi prie Europos paveldo dienų iniciatyvos ir kvietė dalyvauti organizuojamuose renginiuose. Šių metų paveldo dienų tema „Tvarus paveldas“ ne tik siekė priminti, bet ir skatino atsigręžti į daugialypį įsipareigojimą siekti geresnės visų žmonių gyvenimo kokybės. Paveldas jau ne kartą įrodė savo ilgaamžiškumą, laiko išbandytų technologijų ir medžiagų tvarumą bei taikymą. Tačiau nūdienos realijos skatina ne tik atsigręžti ir didžiuotis, bet ir aktualizuoti sąmoningumą gyvenamosios aplinkos atžvilgiu bei išryškinti ir spręsti egzistuojančias paveldo prieinamumo problemas. Atkreiptas dėmesys į kultūros paveldo pritaikymą naujoms funkcijoms, bendruomeninių ryšių stiprinimą, gebėjimą apjungti įvairias grupes ir rasti naudos visiems. Cikle numatyti keturi skirtingo pobudžio renginiai: seminarai, dirbtuvės vaikams, koncertas ir sutelktinio finansavimo projektų, skirtų paveldui, rezultatų pristatymas: 

Renginių programa Europos paveldo dienoms`22:

Seminaras: Paveldo pastatų prieinamumo iššūkiai bei galimi sprendimo būdai

Vienas iš numatomų ciklo renginių – seminaras, skirtas paveldo pastatų prieinamumo iššūkiams bei galimiems sprendimo būdams. Seminaro metu buvo pristatomi gerieji pavyzdžiai, kalbama apie dilemas, susijusias su universalaus dizaino architektūroje paieškomis. Seminaro pabaigoje vyko apibendrinamoji diskusija su auditorija. Seminaras organizuotas bendradarbiaujant su „Impact Foundation“, seminarą vedė Paulina Tota-Stawarczyk ir Martyna Bednarz iš Lenkijos.

Renginio vieta: Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56, Kaunas

Nuotraukų autorius G. Jovaiša, 2022 m.

Dirbtuvės moksleiviams

Rugsėjo 16 d. Kauno centriniame pašte vykusios dirbtuvės moksleiviams, kurių metu buvo nagrinėjama tarpusavio ryšiai tarp žmonių, architektūros, miesto planavimo, socialinio ir miestietiško gyvenimo kultūros. Dėmesys taip pat buvo teikiamas Kauno modernistinės architektūros paveldui.
Dirbtuves organizavo ir vedė svečiai iš Lenkijos: Impact audience komanda – Agata Etmanowicz, architektėmis Paulina Tota-Stawarczyk ir Martyna Bednarz. Kartu su jomis, moksleiviai kūrė prieinamą, saugų ir patogų miestą. Po dirbtuvių vyko trumpa diskusija, kur vaikai dalinosi savo įžvalgomis ir supratimu apie miesto prieinamumą.

Renginio vieta: Centrinis Kauno pašas, Laisvės al. 102, Kaunas

Esate mokykla ir norėtumėte tokias dirbtuves surengti savo moksleiviams? Galite tai padaryti su dirbtuvių valdymu planu. Nuoroda: EPD dirbtuvių valdymo planas

Nuotraukų autorė M. Pociūtė, 2022 m.

Projekto „Sutelktinio finansavimo galimybės paveldo išsaugojimui“ rezultatų pristatymas

Rugsėjo 17 d. privačiame gyvenamajame name, Minties rato g. 24, pristatyti projekto „Sutelktinio finansavimo galimybės paveldo išsaugojimui“ rezultatai. Šiuo metu su partneriais susimetam.lt vykdomas projektas, kurio metu siekiama sutelktinio finansavimo pagalba finansuoti frezavimo peiliukų gamybą, kuriais būtų galima išpjauti tipinių profilinių Kauno Žaliakalnio medinių namų dailylentes. Renginio metu buvo pristatomi ne tik patys peiliukai, bet ir už surinktas lėšas bus išpjautos ir nudažytos naujos lentos, kurios pakeis susidėvėjusiais medinio pastato fasado dalis. Apie šias subtilybes pasakojo ir savo projektą pristatė architektas -Povilas Konkulevičius

Renginio vieta: privatus gyvenamasis namas, Minties Rato g. 24, Kaunas

Nuotraukų autorė M. Pociūtė, 2022 m.

Grupės „Happyendless“ koncertas žemkasėje „Nemuno 7“

„Nemuno7“ – originalus žemkasės, naudotos upės vagai Nemune gilinti, pavadinimas. Statyta tuometinėje Čekoslovakijoje 1965 m., dėl pasenusios ir upės ekosistemai žalingos technologijos ji negali būti naudojama pagal tiesioginę paskirtį. Užuot objektą sunaikinus, pasirinktas tvaresnis sprendimas – suteikti jam naują vaidmenį ir transformuoti į kultūrinę erdvę, kviečiančią apmąstyti vandens temą iš meno, istorijos ar mokslo perspektyvos.
Transformuota žemkasė Zapyškyje, kairiajame Nemuno krante įsikūrė 2022-ųjų pavasarį. Tai puikus tvaraus paveldo panaudojimo menui ir kultūrai pavyzdys. Būtent čia, rugsėjo 18 d. sekmadienio rytą vykęs “Happyendless” koncertas simboliškai vainikavo Europos paveldo dienų renginių ciklą Kauno rajone ir kvietė pasitikti dieną su kavos puodeliu, gaiviu oru ir palengva budinančia elektronine muzika.
Repertuare – 2022 m. išleisto EP „Observatorijos: Nida“ kūriniai ir keletas specialiai šiam koncertui sukurtų kompozicijų. Muzikinėse ir atmosferinėse „Observatorijos: Nida“ kompozicijose susilieja autentiški aplinkos garsai: burlaivių stiebų traškesys, skalaujami molo akmenys, paslaptis išsinešantis vėjas, senų angarų vartų girgždesys ir visa tai, kuo gyvena kurortinis Nidos miestelis.

Renginio vieta: Nemuno krantinė, Dievogalos g. (dviračių takas už „Viada“ degalinės), Zapyškis, Kauno raj.

Nuotraukų autorė M. Pociūtė, 2022 m.

Renginių archyvas:

2018-ųjų vasarą „Kaunas 2022 – Europos kultūros sostinė“ architektūros ir paveldo programa „Modernizmas ateičiai“, organizacija „Gražinkime Kauną“ ir „Medžio meistrų draugija“ įgyvendino pavyzdines modernistinių durų restauracijos dirbtuves. V. Putvinskio g. dienų metu organizuotose dirbtuvėse buvo galima gyvai pamatyti atliekamus durų restauracijos darbus, ekskursijos formatu susipažinti su tarpukario Lietuvos dizaino kultūra ir dalyvauti simboliškame restauruotų durų atvėrime. Partneriai: Kauno menininkų namai, Medžio meistrų asociacija, organizacija „Gražinkime Kauną“. 

Apie dirbtuves spaudoje: Kauno diena; 15min.lt

2020-aisiais paveldo ir architektūros programa „Modernizmas ateičiai“ jungėsi prie Europos paveldo dienų Lietuvoje iniciatyvos. Rugsėjo 12–13 d. dienomis buvo vykdomos pažintinio, mokomojo ir praktinio pobūdžio dirbtuvės, kurių metu bus konsultuojama: istorinių pastatų ir želdinių vertės, jų būklės nustatymo, medžio, tinko, bei kitų paviršių ir pastato dalių priežiūros, restauracijos ir kitais susijusiais klausimais. Renginių metu buvo pristatomos dvi sodybinės atvejo studijos: J. ir S. Gruodžių miesto sodyba Nėries atšlaitėje ir T. Ivanausko „Obelynės“ užmiesčio sodyba su dendrologiniu parku ant Nemuno slėnio kalvos. Partneriai: Kultūros paveldo departamentas, Kauno miesto muziejus, Kauno rajono muziejus, organizacija „Gražinkime Kauną“, VDU Miškų ir ekologijos fakulteto specialistė doc. dr. Lina Straigytė, specialistai: Saulius Jackevičius, Rasa Bertašiūtė, Kęstutis Cikanas, Povilas Konkulevičius

2021-aisiais Europos paveldo dienų metu Kauno mieste ir Kauno rajone vyko renginiai, kurių metu buvo galima dalyvauti susitikimuose, diskusijose, ekskursijose, praktinėse veiklose. Jose – specialistų konsultacijos, eksperimentinė paveldosauga ir kūrybiniai projektai, bendruomeninės iniciatyvos. Renginių metu buvo galima sužinoti bendrųjų dalykų apie paveldo prevencinę priežiūrą, taip pat praktinių dalykų, išgirsiti ir sužinositi apie įtraukius bendruomeninius ir individualius projektus. Aktualizuota tarpukario modernistinė ir medinė architektūra, baldai, mažieji architektūros elementai. Pasitelktos dvi atvejo studijos: Kūrybos ir bendruomenės namai „K.INAS. „Panemunė“ (buv. medinė Panemunės klebonija) ir R. Polovinsko vasarnamis (dab. Kulautuvos seniūnija ir biblioteka). Partneriai: Kultūros paveldo departamentas, Kūrybos ir bendruomenės namai „K.INAS. „Panemunė“, Kulautuvos seniūnija, „FIXUS Mobilis“, baldų restauratoriai Tadas Baukus ir Julija Špakovaitė, architektūros ir restauracijos specialistė Huriye Armagan Dogan, architektas ir medinės architektūros puoselėtojas Povilas Konkulevičius, istorijos mokytojas Mykolas Fedaravičius.

Nuotraukos:

2018 m. restauracijos dirbtuvių akimirkos. Nuotraukų autorius Ž. Rinkšelis, 2018 m. Nerestauruotų durų nuotraukos šaltinis: www.autc.lt

2020 m. paveldo dirbtuvių akimirkos. A. Aleksandravičiaus (Kaunas 2022) nuotraukos.

2021 m. paveldo dirbtuvių akimirkos. A. Aleksandravičiaus (Kaunas 2022) nuotraukos.

The post Paveldo dirbtuvės appeared first on Modernism for the Future | Kaunas 2022.

]]>
https://modernizmasateiciai.lt/portfolio-item/paveldo-dirbtuves/feed/ 0
Forumai https://modernizmasateiciai.lt/portfolio-item/forumai/ Thu, 14 Nov 2019 11:10:15 +0000 https://modernizmasateiciai.lt/?post_type=portfolio&p=6565 Modernizmo miestų forumų tikslas – telkti modernizmo miestų tinklą ir vystyti bendradarbiavimą sprendžiant aktualius modernizmo paveldo išsaugojimo ir puoselėjimo klausimus.

The post Forumai appeared first on Modernism for the Future | Kaunas 2022.

]]>

Forumai

Modernizmo miestų forumais siekiama telkti modernizmo miestų tinklą ir vystyti bendradarbiavimą sprendžiant aktualius modernizmo paveldo vertinimo, finansinių paskatų, miesto plėtros poreikių, bendruomenių įtraukimo klausimus. Juose taip pat plačiai diskutuojama apie vieną pagrindinių modernizmo paveldo iššūkių, su kuriuo susiduria šiuolaikiniai miestai, – tai nuolat kylanti įtampa tarp miesto paveldo išsaugojimo ir jo vystymosi poreikių, kurie dažnai tampa nekontroliuojami. Tokie globalūs procesai, kaip gyventojų skaičiaus augimas, urbanizacija, postindustrializacija, socialiniai ir ekonominiai neramumai ir klimato pokyčiai, miestų vadovus skatina priimti greitus sprendimus, plėtoti didelės apimties projektus. Dėl to prarandami kultūriniai ir istoriniai sluoksniai, vietos dvasia. Miestai vystosi netvarkingai, o tai kenkia kultūrinei, socialinei ir istorinei struktūrai, paveldo vertybių vientisumui ir gyventojų gerovei. XX amžiaus palikimas yra ypač jautrus šiems iššūkiams.

Archyvas:

2018-ųjų metų Europos modernizmo miestų forumas „Modernizmas architektūroje kaip kultūros paveldo vertybė: Vidurio ir Rytų Europos perspektyva“ subūrė Europos miestus ir vietoves, kuriuose XX a. pirmosios pusės architektūrinis paveldas yra svarbi istorinio palikimo dalis. Forumo metu buvo aptartas šio paveldo potencialas, formuojant šiuolaikinį miestų identitetą, jo išsaugojimą bei panaudojimą turizmui. Platesnė informacija >>>

2019-ųjų metų forumo tema „Nuo modernaus iki šiuolaikinio: XX amžiaus architektūros paveldo išsaugojimo praktika, grįsta Tel Avivo dokumentu modernizmo miestams“. Remiantis 2018 m. Tel Avivo iniciatyva, Kauno forume buvo aptariami praktiniai minėto dokumento įgyvendinimo aspektai, pasiūlytos modernizmo paveldo išsaugojimo priemonės – novatoriškos plėtros strategijos miesto teritorijoms, kuriose svarbus XX amžiaus paveldas. Kauno forumas suteikė galimybę pristatyti pasaulio modernizmo palikimo įvairovę ir susipažinti su skirtingais išsaugojimo būdais bei šio paveldo tvarkymo sprendimais. Platesnė informacija >>>

 

Forumo programinis leidinys

Šiame dviejų dienų tarptautį forumą pristatančiame leidinyje (anglų k.) rasite forumo ir jo nagrinėtų klausimų apibendrinimą, trumpus pranešėjų ir jų pranešimų pristatymus, sesijų aprašymus, forumo programą.

The post Forumai appeared first on Modernism for the Future | Kaunas 2022.

]]>
Vasaros mokyklos https://modernizmasateiciai.lt/portfolio-item/vasaros-mokyklos/ https://modernizmasateiciai.lt/portfolio-item/vasaros-mokyklos/#respond Thu, 14 Nov 2019 11:09:32 +0000 https://modernizmasateiciai.lt/?post_type=portfolio&p=6564 The post Vasaros mokyklos appeared first on Modernism for the Future | Kaunas 2022.

]]>

Vasaros mokyklos

Pastaraisiais metais vykstantys spartūs gyvenamosios aplinkos pokyčiai neaplenkia ir istorinių miestų ir miestelių centrų. Būtent čia susiduriama su didžiausiais iššūkiais – kaip kurti šiuolaikišką ir darnią aplinką istoriniame audinyje. Bandant pasiekti balansą tarp istorinio vietos charakterio išsaugojimo ir tvarios šiuolaikinio miesto ar gyvenvietės raidos, ypač sunkus uždavinys tenka vertinant XX a. architektūros objektus, turinčius istorinę vertę, bet, tuo pačiu, esančius kasdienio gyvenimo dalimi. Tai universali šio laikotarpio architektūros įprasminimo problema. Jų aktualizavimui ir galimiems sprendimo būdams atrasti „Kaunas 2022 – Europos kultūros sostinės“ architektūros ir paveldo programa inicijuoja vasaros mokyklas architektūros ir paveldo studentams bei profesionalams.

Archyvas:

2018-ųjų metų vasaros mokykla „Siekiant šiuolaikiškumo: istorinis modernizmo miestovaizdis ir jo vertė“ kvietė dalyvius parengti eksperimentinius Kauno Naujamiesčio kvartalų ateities raidos scenarijus. Idėjos turėjo pateikti siūlymus, kaip išsaugant vietos charakterį, sukurti šiuolaikiškas erdves su naujais emociniais ryšiais. Platesnė informacija ir rezultatai >>>

„Kaunas pilnas kultūros“ apie 2018 m. vasaros mokyklą: „Vasarojančiame Kaune – apie paveldą, plastikinius langus ir Eritrėjos sostinę“„Galerijoje be sienų“ – Kauno ateities scenarijai“.

Vasaros mokyklo lektorė Hannah Corlett apie Kauną (anglų k.): „My Kind of Town: Kaunas is a place of harmonious contradiction“.

Vasaros mokyklos rezultatų paroda:

Informacija

Kvartalai

Piešiniai

Pareiškimai

2019-ųjų metų vasaros mokykla „Ateities kurortas“, vykusi Kaune ir Kačerginėje, sukvietė architektūros, istorijos, paveldosaugos, sociologijos ir susijusių sričių studentus bei profesionalus tyrinėti istorinę Kauno miesto kurortų reikšmę, jo kultūrinę tapatybę ir ateities raidos potencialą. Platesnė informacija ir rezultatai >>>

„Kaunas pilnas kultūros“ apie 2019 m. vasaros mokyklą: „Vasaros mokykla Kačerginėje kvies mąstyti apie ateities kurortus“.

2019 m. vasaros mokyklos knyga

Vasaros mokyklos knygoje „Ateities kurortas“ pristatomi vasaros mokyklos rezultatai, juos parengusios dalyvių komandos, jų narių refleksijos, trumpa Kauno ir jo kurortų vystymosi istorija, užduotys ir Kačerginės kurorto identitetą sudarantys fiziniai dėmenys bei jų santykis su miestu.

Video reportažai:

Nuotraukos:

Akimirkos iš 2018-ųjų vasaros mokyklos. Nuotraukų autoriai: M. Plepys, P. Laurinaitis, Ž. Rinkšelis.

Akimirkos iš 2019-ųjų vasaros mokyklos. Nuotraukų autoriai: M. Plepys ir G. Eidimtaitė.

The post Vasaros mokyklos appeared first on Modernism for the Future | Kaunas 2022.

]]>
https://modernizmasateiciai.lt/portfolio-item/vasaros-mokyklos/feed/ 0
Konferencijos https://modernizmasateiciai.lt/portfolio-item/konferencijos/ https://modernizmasateiciai.lt/portfolio-item/konferencijos/#respond Thu, 14 Nov 2019 10:55:14 +0000 https://modernizmasateiciai.lt/?post_type=portfolio&p=6556 The post Konferencijos appeared first on Modernism for the Future | Kaunas 2022.

]]>

Konferencijos

Apie konferenciją

Konferencija simboliškai užbaigia penkerius metus trukusią programą „Modernizmas ateičiai“, kuri yra projekto „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ dalis. Intensyvus darbas interpretuojant modernizmą patvirtino, kad esminė sėkmingos istorinio urbanistinio sluoksnio integravimo į šiuolaikinį miestą sąlyga yra daugialypis pasakojimas, jungiantis mokslininkų, paveldo srities specialistų, menininkų, paveldo objektų savininkų, plačiosios paveldo bendruomenės ir entuziastingos auditorijos žinias, istorijas bei motyvacijas. Žmogaus sukurtos aplinkos kompleksiškumą ir prieštaringumą gali perteikti tik daugialypis istorinės architektūros paveikslas. Susitelkę į meno ir paveldo dialogą ir pagrindiniu pavyzdžiu pasirinkę XX a. architektūrinį palikimą, šiuos architektūrinius objektus traktavome kaip kultūros paveldo laboratoriją, kurioje šiandieninės tarpdisciplininės interpretacijos ir istorijos yra ne mažiau svarbios nei autentiški praeities ženklai.

Konferencijoje sieksime apibendrinti ir įprasminti Kauno patirtį bei tęsti diskusiją apie kūrybišką paveldo interpretavimą, paremtą įvairių kultūrų ir regionų patirtimi. Pranešėjai dalysis įžvalgomis apie modernizmą kaip kūrybinio įkvėpimo ir optimizmo šaltinį, aptars modernizmo architektūros ir jos paveldo menines reprezentacijas. Konferencijoje bus diskutuojama ne tik apie tai, kokią įtaką paveldui daro subjektyvus laikmečio ar žmonių požiūris bei ideologija, bet ir apie tai, kaip paveldas, ypač modernusis, gali veikti planetą ir žmones, kaip jį išsaugoti ir įprasminti ekologinės krizės laikais, kad jis būtų aktualus ateities kartoms. Šios diskusijos yra itin svarbios ieškant galimos paveldosaugos vizijos, kuri padėtų mums MĄSTYTI APIE ATEITĮ.

 

Palikimas

Konferencijos palikimas – tinklalaidžių ciklas, parengtas bendradarbiaujant su Thomu Dyckhoffu ir Kotryna Lingiene. Ciklą sudarys 10 epizodų, leisiančių klausytojams išgirsti konferencijos pranešėjus – skirtingų sričių specialistus iš įvairių geografinių regionų. Tinklalaidžių temos labai įvairios – nuo subjektyvių meninių interpretacijų iki objektyvių mokslinių šiuolaikinės paveldosaugos tyrimų, skirtų tiek šiuolaikinei praktikai, tiek paveldosaugos ateičiai.

 

Daugiau informacijos ir registracija konferencijos puslapyje: https://konferencija.modernizmasateiciai.lt/

2018 m. konferencija „Modernizmas ateičiai“

2018-ieji Europos Sąjungoje buvo paskelbti Europos kultūros paveldo metais, įprasminant Europos kultūros paveldą kaip atminties, tapatybės, dialogo, sanglaudos ir kūrybiškumo šaltinį. Ši iniciatyva sutapo su Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiu, tad Lietuvoje ypatingas dėmesys buvo skiriamas modernizacijos ženklams, ypač modernizmo architektūrai – tuometinės Europos veržlumo ir optimizmo liudininkei. Šia proga „Kaunas 2022 – Europos kultūros sostinės“ architektūros ir paveldo programa inicijavo tarptautinę modernizmo konferenciją „Modernizmas ateičiai“, skirtą modernizmo architektūros tyrimams ir sklaidai.

2018-ųjų metų konferencijoje dalyvavo pranešėjai iš keliolikos Europos ir pasaulio šalių. Jos metu buvo dalijamasi įžvalgomis apie modernizmo architektūros reikšmę pasaulyje ir geruosius jos puoselėjimo atvejus, o taip pat aptartos galimos ateities vizijos.

 

Atgarsiai spaudoje:

„Kaunas pilnas kultūros“ apie konferenciją: „Modernizmo tyrinėtojas Mark Crinson: „Labai svarbu, kad mes suprastume savo miestus“; „Kauno menininkų namuose – unikalūs Romos pastatų fasadai“.

„Namas ir aš“ apie konferenciją: „Profesorius M. Kalmas – apie modernizmo pradžią Baltijos šalyse“.

Archyvas:

 

Konferencijos programinis leidinys

Šiame dviejų dienų tarptautinę konferenciją pristatančiame leidinyje (anglų k.) rasite trumpus pranešėjų ir jų pranešimų pristatymus, sesijų aprašymus, konferencijos programą.

konferencijos proceedings

Po konferencijos leidinys

Šiame konferenciją lydėjusiame leidinyje (anglų k.) rasite renginį apibendrinantį įvadą, trumpus pranešėjų bei sesijų aprašymus ir pristatymų pagrindu parengtus pranešėjų straipsnius.

Konferencijos video reportažas

Atidarymo kalbos (S. Kairys, A. Junevičienė, E. Karalevičienė, A. Gelūnas)

Kviestinis svečias Mart Kalm (Estija)

Sesija „Nacionaliniai modernizmai“ (moderatorė G. Jankevičiūtė):

Matthew Rampley (Didžioji Britanija)

Karina Horsta (Latvija)

Vendula Hnídková (Čekija)

Serena De Dominicis (Italija)

Diskusija

Sesija „Modernizmo įvairovės“ (moderatorė M. Drėmaitė)

Ines Weizman (Vokietija)

Michał Wiśniewski (Lenkija)

Bilge İmamoğlu (Turkija)

Mark Crinson (Didžioji Britanija)

Sesija „Istoriniai modernizmo miestovaizdžiai UNESCO pasaulio paveldo sąraše“ (moderatorius V. Petrulis)

Edward Denison (Didžioji Britanija)

Mike Turner (Didžioji Britanija)

Sharon Golan Yaron (Izraelis)

Fernando Espinosa de los Monteros Rosillo (Ispanija)

Diskusija

Sesija „Meninės modernizmo interpretacijos“ (moderatorė V. Migonytė-Petrulienė)

Partha Mitter (Didžioji Britanija)

Virginija Vitkienė (Lietuva)

Camilla Borghese (Italija)

Aideen Barry (Airija)

Diskusija

Nuotraukos:

Konferencijos akimirkos. Nuotraukų autorius A. Aleksandravičius.

The post Konferencijos appeared first on Modernism for the Future | Kaunas 2022.

]]>
https://modernizmasateiciai.lt/portfolio-item/konferencijos/feed/ 0