Kaip fiksuoti modernistinę architektūrą ir autentiškas interjero detales?

Pirmoji ir svarbiausia taisyklė – fotografija neturi griežtų taisyklių, o tik patarimus, kuriais sekdami, galėsite gražiai užfiksuoti savo gyvenamąją aplinką.

Fotografuodami pastatus:

1. Fotografuokite skirtingu dienos metu ir skirtingomis oro sąlygomis – išsiaiškinkite, kas geriausiai atskleidžia fotografuojamo pastato grožį.

2. Skirkite dėmesio geram, natūraliam apšvietimui.

3. Ieškokite unikalaus fotografavimo kampo: žaiskite su perspektyva, ieškokite naujų būdų pažvelgti į pastatą.

4. Nevenkite nuotraukose žmonių – architektūra be žmonių neegzistuoja!

5. Skirkite dėmesio tiek visumai, tiek ir detalėms. Naudokite ne tik plataus kampo objektyvą / išmaniojo telefono kameros funkciją, bet iš arti nufotografuokite įdomesnes, charakteringas pastato detales.

 

Fotografuodami interjerus:

1. Naudokite natūralią šviesą! Kada tik įmanoma – išjunkite visas šviesas ir naudokitės natūralia dienos šviesa. Dirbtinis apšvietimas meta šėšėlius bei iškraipo spalvas: nors mūsų akis geba prisitaikyti prie gelsvos ar balkšvos dirbtinės šviesos, fotoaparatas tokio gebėjimo neturi, todėl nuotraukos su dirbtine šviesa atrodys prasčiau. Ta pati taisyklė taikoma ir fotoaparato blykstei – nenaudokite jos fotografuodami! Fotografuojant viduje, rinkitės debesuotą, o ne saulėtą dieną, nes nuo ryškios saulės šviesos kris daug šėšėlių.

2. Palaikykite tiesias linijas! Stenkitės, kad nuotraukoje vertikalios linijos liktų vertikalios ir tiesios, o horizontalios – taip pat.

3. Išlaikykite tuos pačius aukščius. Jei fotografuojate tą patį interjerą, visas nuotraukas darykite iš tokio paties aukščio (pvz. visada laikykite fotoaparatą krūtinės aukštyje) – tai padeda žiūrinčiam nuotraukas įsivaizduoti, jog ji(s) stovi vienoje ir vieningoje erdvėje.

4. Suplanuokite ir sutvarkykite erdvę. Geriausios interjero nuotraukos pavyksta tada, kai jos kruopščiai suplanuotos. Prieš fotografuodami, paslėpkite visus nereikalingus daiktus – iš esmės viską, kas neatlieka dekoratyvios funkcijos. Nebijokite perstumdyti baldų, jei tai leis sukurti geresnę kompoziciją.

5. Nepiknaudžiaukite plataus kampo objektyvu / išmaniojo telefono kameros funkcija. Nors plataus kampo objektyvas / funkcija – reikalinga interjero fotografijoje, tačiau nederėtų ja piknaudžiauti, kadangi iškraipysite natūralias interjero proporcijas. Verčiau padarykite kelias nuotraukas iš skirtingų kampų, o ne mėginkite sutalpinti visą kambarį viename kadre.

6. Fiksuokite objektus iš arčiau. Skirkite dėmesio ne tik erdvėms, bet ir atskiroms interjero detalėms. Fotografuodami pasirūpinkite geru fokusavimu.

7. Nepamirškite retušuoti nuotraukų. Nesvarbu, ar esate mėgėjas, ar profesionalas – bent minimaliai pakoreguokite savo nuotraukas.

 

Fotografuodami daiktus:

1. Paruoškite daiktą fotografavimui: jei reikia, nuvalykite dulkes, nublizginkite ir pan.

2. Jei daiktas mobilus – raskite geriausią vietą jo fotografavimui: patariama daiktus fotografuoti šviesių spalvų (pvz. sienos) fone.

3. Neperkraukite nuotraukos pašaliniais daiktais.

4. Parinkite tinkamiausią fotografavimo kampą, iš kurio objektas bus geriausiai ir gražiausiai matomas.

5. Išlaikykite fotografuojamo objekto autentiškumą – neslėpkite defektų.

 

Linkime sėkmės ir kuo puikiausių rezultatų!