Kviečiame kultūros organizacijas, menininkus ir bendruomenes teikti paraiškas Kaunas 2022 Istorijų festivalio 2021 programai.

2021 m. Istorijų festivalis planuojamas spalio 7–9 d. ir jis bus skirtas namų istorijoms.

Nuo 2020-ųjų pradžios mūsų gyvenimas staiga pasikeitė. Gyvenimas liko NAMUOSE. Istorija vyko namuose. Namai tapo mūsų prieglobsčiu ir visatos centru.

Šioje pandeminėje visatoje prisiminimai ir istorija įgavo naują reikšmę. „Normalaus“ gyvenimo atsiminimai, buvusių kelionių įspūdžiai ar PRIEŠkarantininio gyvenimo fotografijos tapo inkarais, teikiančiais vilties ir padedančiais nenuskęsti nerimo jūroje. Istorija IKI tapo mūsų svajonių sala, romantizuotu praeities pasauliu, nepaliestu naujosios tikrovės pančių.

Šiemet Istorijų festivalyje kviečiame kalbėti apie namus, kuriuose telpa visas pasaulis. Namus, kuriuose gimsta Istorija.

Lauksime jūsų idėjų iki 2021 m. birželio 30 d. 12:00 val.

Papasakokite apie jas užpildydami šią registracijos anketą:

https://bit.ly/IstorijuFestivalis2021

Apie atrinktus pasiūlymus informuosime iki 2021 m. liepos 14 d. Jie bus įtraukti į Istorijų festivalio 2021 programą ir taps bendros komunikacijos dalimi.

Prioritetas bus teikiamas idėjoms, atliepiančioms festivalio temą, ieškančioms naujų istorijų pasakojimo formų ir netradicinių vietų joms pristatyti. Taip pat skatiname galvoti apie saugiai įgyvendinamas iniciatyvas, tinkamas ir galimo karantino sąlygomis.

—————-

Istorijų festivalį organizuoja projekto „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ programa Atminties biuras. 2019 m. spalį startavusi iniciatyva jungia visus, mėgstančius pasakoti ir klausytis istorijų. Istorijų festivaliu siekiame priminti daugiatautę Kauno ir jo apylinkių atmintį, stiprinti dialogą tarp skirtingų bendruomenių, skatinti pasididžiavimą vieta, kurioje gyvename, o kartu – kalbėti šiuolaikiniam europiečiui aktualiomis temomis.

Žr. daugiau: www.istorijufestivalis.eu

 

Kontaktai

Karina Židokaitė, memoryoffice@kaunas2022.eu

 

Nuotraukos autorius: Marc Wilson 2019 m.