
Sugiharos fondas „Diplomatai už gyvybę“ (įsteigtas 1999 m.) – NVO savo lėšomis ir iniciatyvomis išlaikantis Sugiharos namus – muziejų, buvusį Japonijos konsulato pastatą Kaune (Vaižganto g. 30). Taip įamžindamas ir nuolat pasakodamas Japonijos konsulo Čiunės Sugiharos ir Nyderlandų garbės konsulo Jano Zwarrtendijko Kaune 1940 m. vasarą atliktą drąsų žygdarbį – „gyvybės vizų“ išdavimą keliems tūkstančiams žydų karo pabėgėlių, daug dėmesio skiriant to meto Lietuvos ir ypač Kauno situacijai. Fondas nuolat vykdo kultūrinius, edukacinius, akademinius projektus, nuosekliai bendradarbiauja su Japonijos, JAV, Izraelio, Lenkijos kitų valstybių ambasadomis Lietuvoje, yra atviras naujiems projektams ir bendradarbiavimui.
Svarbiausia informacija apie partnerį
Paroda, audiopasakojimas – maršrutas, meninės instaliacijos, kūrybinės dirbtuvės. Šio projekto tikslas – per vietos istorijas papasakoti miesto bei šalies istorijos epizodą, kartu skatinti vietos bendruomenės žmones domėtis savo gatvės ir namų istorijomis, pažinti kultūriškai turtingą gyvenamąją erdvę bei sukurti „Atminties rato“ pasakojimą. Projektas siekia įprasminti Žaliakalnio erdvę, esančią tarp Vaižganto gatvės ir Perkūno alėjos.
Sugiharos namų išorės ekspozicijos tikslas – sukurti nuolat prieinamą atvirą kultūrinę – ekspozicinę erdvę, pasakojančią Č. Sugiharos ir J. Zwartendijko bei Antrojo pasaulinio karo pabėgėlių iš Lenkijos, Kaune 1940 m. vasarą gavusių šių diplomatų vizas išvykti, istorijas. Išryškinti Kauno kaip Šiaurės Kasablankos vaizdinį bei Lietuvos humanitarines pastangas teikiant pagalbą Antrojo pasaulinio karo pabėgėliams, o Sugiharos namų kiemą paversti kultūrinių renginių vieta, skatinančią daugiakultūrius, pažintinius projektus.