„Fluxus Labas!“

Tai bendruomenės laboratorijų programa, kurioje vyksta vietos gyventojų idėjų, požiūrių ir patirties apykaita, skatinamas kūrybiškas dialogas, kuriantis ryšius ir pokyčius. Planuojama nuo 2018 iki 2022 metų Kaune ir Kauno rajone įsikurs apie 35 kūrybines laboratorijos, vienijančios mikrorajonų gyventojus bendriems kūrybiniams ir bendruomeniniams veiksmams, kur idėjos vienijančios kaimynus, (ne)pažįstamus siekia išvysti dienos šviesą. „Fluxus Labas“ programoje neišvengiamai susidursime su daug netikėtumų – nuo Fluxus festivalio iki susitikimų kiemuose, kartais užmirštose ar gerai žinomose vietose. Siekime bendruomeniškumo visi kartu!

Kodėl Fluxus?

„Fluxus – tai gyvenimo stilius, gyvenimo būdas”, taip Fluxus įvardino šio judėjimo pradininkas, kaunietis Jurgis Mačiūnas. „Fluxus Labas!“ koncepcija primena apie Jurgio Mačiūno ir kitų Fluxus menininkų bandymus ištrinti ribas tarp meninės veiklos profesionalumo, elitizmo ir paprasto / kasdienio bei žaismingo kūrybiškumo. Juk pats žodis „fluxus“, išvertus lotynų kalbos, reiškia tėkmę, judėjimą, pokytį, apykaitą. „Visi kaip vienas“ programos bendruomenių laboratorijai iškart prigijo „Fluxus Labas!“ pavadinimas, kuris yra kvietimas kiekvienam gyventojui be specialaus pasiruošimo prisijungti prie kūrybinio proceso ir būti su kitais – sveikintis, kurti, pokštauti ir džiaugtis kasdieniais netikėtumais drauge įsitraukiant į bendruomenines veiklas.

Kas yra „Fluxus Labas!“ agentas?

Bendruomeninės kultūros skatintojas ir aktyvintojas, pokyčių katalizatorius, kūrybiškas „tinklintojas“ bei Fluxus laboratorijų fasilitatorius. Agentas, veikdamas savo teritorijoje (geriausiai kur pats gyvena ar dirba), apjungia ir padeda išryškinti bendruomenių savitumus, talentų matomumą. Jis/ji ieško būdų sujungti ir įtraukti žmones, padėti jiems palaikyti savo veiklas ir jas stiprinti. Agentas – savo teritorijoje vykdomos veiklos atstovas „Kaunas 2022“ programoje, siekiantis burti kūrybiškus žmones bendroms veikloms. Fluxus agentai neabejoja tuo, kad kiekviename Kauno miesto mikrorajone ir kiekvienoje Kauno rajono gyvenvietėje slypi savita kultūra, kuriama ten gyvenančių žmonių. Jie mezga ryšius tarp bendruomenių ir organizacijų, domisi, kokie bus šio bendradarbiavimo rezultatai.

Kiekvienas kuriame savo aplinką drauge! Tad įsileisk netikėtumus į savo gyvenimą ir atrask, kaip Tu gali prisijungti prie „Fluxus Labas!“ veiklų.

Fluxus festivalio video


Programos koordinatorė:

Greta Klimavičiūtė – Minkštimienė

 greta@kaunas2022.eu

Oficiali programos svetainė:

Fluxus Labas!

Kiekvienas kuriame savo aplinką drauge! Tad įsileisk netikėtumus į savo gyvenimą ir atrask, kaip Tu gali prisijungti prie Fluxus Labas veiklų.

Sužinok daugiau: Facebook    Instagram