Data

2020 Spa 10 - 2020 Lap 10
Expired!

Rasos Šimkevičienės pagalvėlių paroda „Raštų ramybė“

Paroda skiriama Tautodailės metams (2020)

Spalio 10 d. (šeštadienį), 13 val. skvere prie Vilkijos bibliotekos (Kauno Mažoji g. 5, Vilkija) vyks Rasos Šimkevičienės pagalvėlių parodos „Raštų ramybė“ atidarymas.

Siekdama išsaugoti ir pritaikyti raštų įvairovę, Rasa Šimkevičienė atkūrė autentiškus 1912–1958 m. Kauno rajone Vilkijos apylinkėse nunertus raštus, kurie buvo naudojami nertose juostose, įsiuvamose į pagalvės užvalkalą.

Pagalvėlių kolekcija buvo sukurta Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo šimtmečiui (2018) ir eksponuota A. ir J. Juškų etninės kultūros muziejuje. Tai taikomojo liaudies meno kūriniai, perteikiantys žmogaus ryšį su aplinka.

Parodoje eksponuojamos pagalvėlių fotografijos netradicinėje erdvėje žiūrovus supažindina su šiuo pagalvių dizainu, atspindi raštų ramybę, jaukumą, profesionaliai nunertų raštų lengvumą ir pagarbą darbčioms moterims, savo vidiniu susikaupimu puoselėjusioms šią nėrimo tradiciją.

Rasa Šimkevičienė (g. 1967) kilusi iš Mažeikių, Žemaitijos regiono. Baigė Siuvimo technologijos specialybę (KTU), lankė pedagogikos kursus. Vėliau baigė Sociologiją (VDU), dirbo socialinį darbą Lietuvos žmonių su negalia sąjungoje, mokėsi Kauno Buitinių paslaugų ir verslo mokykloje. Siuvinėti R. Šimkevičienę išmokė mama, todėl šis rankų darbo amatas artimas nuo vaikystės ir atrodo tarsi natūralus. Dirbdama socialinį darbą Vilkijoje pas prižiūrimą senelę rado nunertą juostą, kuri paliko įspūdį ir paskatino rinkti raštus, persibraižyti, pritaikyti juos iš naujo ir išsaugoti raštų įvairovę.

Paroda yra „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ projekto „Šiuolaikinės seniūnijos“ Vilkijoje dalis.
Parodos partneris: Vilkijos miesto biblioteka.

Rašyti komentarą

Privacy Preference Center