Data

2020 Rgp 16 - 2020 Spa 30

Laikas

Visa diena

Pėsčiomis aplink mūsų šalį „Už švarią Lietuvą!”

Dažnai žmogus savo pėdsaką žemėje matuoja pasiekimais ir patirtimis, tačiau retas susimąsto, kokį atliekų šleifą kiekvienas iš mūsų paliekame, bandydami iš gyvenimo pasiimti viską, ką jis duoda. Atėjo metas pokyčiams, kviečiame jus būti šių pokyčių dalimi. Žygis pėsčiomis aplink mūsų šalį „Už švarią Lietuvą!“ – tai mūsų visų šansas ne tik pažinti ir pamilti Lietuvą bei jos gamtą, bet ir susivienyti, siekiant švaresnės aplinkos sau bei ateities kartoms. Šiukšlės – tai mūsų vartojimo pasekmė, tarsi lakmuso popierėlis, jas analizuojant galime suprasti žmogaus-vartotojo elgseną ir ieškoti sprendimų drauge.
Šiemet Europos Komisija paskelbė Europos žaliąjį kursą. Jo tikslas – iki 2050 m. Europą padaryti neutralaus poveikio klimatui žemynu. Atliekų ir taršos problema yra vienas iš didžiausių iššūkių ne tik Europai, bet ir visam pasauliui. Žaliasis kursas kuria tvarios planetos idėją, tačiau ją įgyvendinti galėsime tik tada, kai vieningai spręsime atliekų problemą savo bendruomenėse. Todėl mes sujungėme jėgas su Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje ir kviečiame visus prisidėti prie darnesnės ir tvaresnės planetos kūrimo.
Prie mūsų taip pat prisijungia Kaunas 2022 komanda, siekianti atkreipti visuomenės dėmesį ir į tą kultūros pusę, apie kurią, deja, kalbama mažiau. Ne veltui žygio „Už švarią Lietuvą!“ metu analizuojame žmonių vartojimo kultūrą – ar tikrai pamatome, kiek kultūriniame lauke sukuriame perteklinių daiktų, kiek iššvaistome išteklių? Kultūra, kaip mes ją tradiciškai suprantame, prasideda nuo vertybių, nuo kiekvieno iš mūsų požiūrio į mus supančią aplinką.
„Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“, padės mums skleisti tvarumo žinutę paskaitomis, diskusijomis Kauno mieste bei prisidėdami prie mūsų žygio meninės instaliacijos „Vartojimo dėlionė“ augimo. Ši instaliacija, tarsi žygio radinių mozaika, simbolizuoja įveiktas atkarpas ir jo metu surinktas atliekas. Instaliacija auga ir pildosi sulig kiekviena įveikta žygio atkarpa.
Žygį pradėsime rugpjūčio 15 d. Palangoje, šią dieną mūsų laukia Europos Komisijos Atstovybės Lietuvoje organizuojama išlydėjimo šventė ir renginys „Žaliosios europiečių atostogos“. Žygio metu, numatytose 6-ių miestų stotelėse, taip pat vyks susitikimai, diskusijos, edukacinės dirbtuvės ir kultūriniai renginiai vietos bendruomenėms. O lapkričio 7 dieną, po žygio, susitiksime Kaune prie „užaugusios“ meninės instaliacijos.
Norintieji prisijungti gali dalyvauti visame žygyje arba žygiuoti kartu pasirinktose atkarpose. Svarbi kiekviena žygyje pakelta šiukšlė, vertingos kiekvieno žmogaus pastangos ir įžvalgos. Kiekvienos dienos pabaigoje ne tik drauge skaičiuosime ir rūšiuosime mūsų surinktą „turtą“, taip pat bus vakarų, kai drauge apšoksime ir apdainuosime sėkmingai atliktą darbą.
Junkis prie mūsų, parodykime Lietuvai ir pasauliui, kad esame pasirengę pokyčiams, pakeisiantiems mus ir mūsų planetos likimą. Kurkime darnią ateitį drauge!
Žygio pradžia: Rugpjūčio 16, 2020, PALANGA
Žygio pabaiga: Spalio 30, 2020, PALANGA
Žygio uždaromasis renginys: Lapkričio 7, 2020, KAUNAS
Kviečiame pasižiūrėti žygio pristatomąjį filmuką
https://www.facebook.com/GiedriusBucas/videos/3393766780644060/
Žygio maršrutas ir registracija čia.
Rėmimo paketo dokumentą su rėmimo sąlygomis ir mūsų suteikiamas naudas jums, rasite čia.
Kilus klausimams rašykite mums el.paštu zygis@kuryboskampas360.lt
Organizatorių tel. Nr. +37065520929

Rašyti komentarą

Privacy Preference Center