Vieta

Kauno paveikslų galerija
K. Donelaičio g. 16, Kaunas

Data

2019 Rgs 06

Laikas

19:00 - 23:30

Žymės

Fluxus

Pamaitink alkaną Fluxus!

Atidarymo dieną lankytojai bus kviečiami praktiškai išbandyti pasilinksminimo meną . Išlaisvinti savo kūrybines galias  nuo 19 valandos galėsite edukacinėse zonose, kuriose lauks įvairios veiklos. Susipažinsite su Pašto menu, išbandysite AY-O  pirštų žaidimą, sužinosite apie vieną paskutiniųjų J. Mačiūno darbų, prijuostę „Milo Venera“ (1973)  bei galėsite ją pasimatuoti,  nusifotografuoti, o galbūt ir laimėti!

Atidarymas MOKAMAS! Kaina – 1 bet kokia maisto konservų dėžutė.

Jurgiui Mačiūnui 1960 metais šovė į galvą biznio planas. Jis po visą Europą išsiuntinėja laiškus, prašydamas, kad Europos konservų gamintojai atsiųstų jam konservų pavyzdžių, kuriuos jis pasiūlys Amerikos rinkai. Konservai plaukė iš Europos: prancūzai siūlė „pâté de foie“, o sovietai atsiuntė  „repčaty luk“. Tačiau europiniai konservai amerikiečiams nerūpėjo, tad Mačiūno sandėliukas buvo užverstas skardinėmis. Tiesa, tai nenuėjo veltui – neturėdami nei pinigų, nei duonos Adolfas ir Jonas Mekai mielai naudojosi Jurgio vaišingumu: patys valgė ir draugus, kurie stebėjosi prabangiais „pâté de foie“, vaišino.

Jei negalėsite tądien atsinešti konservų – išrašysime skolos kvitą. Tad skolą galėsite grąžinti jums patogiu laiku. Grąžinę skolą turės unikalią galimybę susipažinti su Ay-O „Pirštų dėžutės rinkiniu | Finger box – kit“!!

Tūlas Jurgis M., gimęs Kaune 1931 m. lapkričio mėn. 08 d. Kaune, vėliau atsidūrė Vakaruose ir ten patapo Džordžu (George). Dar vėliau jo dėka ten atsirado FLUXUS.

Idėja ir ekspozicija – Eglė Komkaitė

„Pamaitink alkaną Fluxus!” – tai Fluxus festivalio dalis. Visą renginio programą rasite čia.

Rašyti komentarą

Privacy Preference Center