Data

2020 Rgs 12

Meninė instaliacija „Vartojimo dėlionė“

Tvaraus dizaino ir gaivios aplinkos entuziastas, Kaunas 2022 ambasadorius Giedrius Bučas bei Kūrybos kampas 360 rugpjūčio 15 dieną pradėjo darnos ir tvarumo žygį pėsčiomis aplink mūsų šalį „Už švarią Lietuvą!”, kuris aprėps 1200 kilometrus bei truks net 80 dienų! Šio žygio tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į perteklinio vartojimo keliamas problemas ir jų poveikį mūsų planetai bei mūsų sveikatai. Surinktos šiukšlės bus analizuojamos, skirstomos į dažniausiai randamų atliekų kategorijas, o tuomet – visuomenė, verslas, mokslininkai ir valstybinės institucijos bus kviečiamos ieškoti sprendimų prevencijai.
Kaunas 2022 taip pat prisideda prie šios iniciatyvos ir tvarumo žinutę skleis paskaitomis, diskusijomis Kauno miesto erdvėse bei padės žygio metu užgimusiai meninei instaliacijai „Vartojimo dėlionė“ augti.
Instaliacija „Vartojimo dėlionė“ – tarsi žygio radinių mozaika, simbolizuojanti įveiktas atkarpas ir jo metu surinktas atliekas. Instaliacija augs ir pildysis sulig kiekviena įveikta žygio atkarpa.
Instaliacija atvaizduos Lietuvos kontūrą pasitelkiant armatūrinius kubus, kurie bus papildomi viso žygio metu renkamais aštuoniais šiukšlių tipais – plastikiniais maišeliais, plastikiniais buteliais, rūkorių atliekomis, transporto atliekomis, vienkartiniais puodeliais, tetrapakais, daugiasluoksnėmis maisto pakuotėmis ir kitais įdomiais radiniais. Kartu bus fiksuojama surinktų šiukšlių statistika įvardijant rinkimo datą, regioną, atliekų svorį bei vienetų skaičių.
RUGSĖJO 12 D., 17 VAL. |

Fluxus festivalis: bus ar nebus? kostiumo kūrimo dirbtuvės
Rugsėjo 12 d. Kaune vyks trečiasis Kaunas 2022 Bendruomenių programos Fluxus Labas organizuojamas „Fluxus festivalis“, kurio bendrakūrėjai tampa visos Kauno miesto ir rajono bendruomenės!
Atvirose kūrybinėse dirbtuvėse iš antrinių medžiagų kviesime miestiečius kurti savo „Fluxus kostiumą“ – vakarinės festivalio dalies privalomą atributą!
Dirbtuvių metu galėsite iš arčiau susipažinti su Kaunas 2022 Fluxus Labas Bendruomenių programa ir jos veiklomis.
_____________________________________________________________
RUGSĖJO 25 D., 18 VAL. | Tvarios mados parodos „Modernus gyvenimas“ pristatymas
Komoda – Kaunas 2022 jaunimo programos Kauno iššūkis jaunimo iniciatyva, kalbanti apie tvarią madą, aktualizuojanti Kaune gyvenančių žmonių mados eksperimentus ir skatinanti diskusijas apie šiandieninę madą, vartojimą ir kultūrą kviečia į tvarios mados parodos „Modernus gyvenimas“ pristatymą.
Parodos metu bus eksponuojamos 20 fotosesijų nuotraukų, kurios siekia aktualizuoti Kaune esančius muziejus ir modernistinius memorialinius butus, primenant kokia yra sąsaja tarp „seno“ ir „naujo“. Parodos atidarymo metu bus organizuojama diskusija ir proceso pristatymas, fotosesija.
_____________________________________________________________
SPALIO 9 D., 18 VAL. | Bendruomenių iniciatyva „Laiškai planetai“
Bendruomenių programa Fluxus Labas spalio 6 dieną miestiečius kvies netikėtais ir gamtai draugiškais būdais rašyti laiškus – kaimynams, gamtai, pasauliui. Kalbėsime apie ekologijos ir vartojimo iššūkius mūsų gyvenime, kaip kiekvienas gali tapti pokyčių iniciatoriumi savo artimoje aplinkoje – savo kieme ar rajone.
_____________________________________________________________
SPALIO 21-24 D. | Kauno dizaino renginys
Daugiau informacijos – netrukus!
_____________________________________________________________
LAPKRIČIO 7 D., 17 VAL. |
Žygio dalyvių sutiktuvės Kaune, pokalbis apie žygio eigą bei filmuotos medžiagos peržiūra.

Rašyti komentarą

Privacy Preference Center