Data

2020 Rgs 20

Laikas

12:00 - 16:00

Kauno upelių Ekspedicijos

TẽKA komanda kviečia miestiečius į ekspedicijas
po Kauno upelius!
(Ekspedicija [lot. expeditio — išdėstymas, žygis]: kelionė, grupės žmonių žygis į tam tikrą vietovę, šalį su spec. užduotimi, spec. tikslu, pvz., mokslinė Δ, karinė Δ; )
Visos miesto dalys turi paskirtį ir savo taisykles: gyvenamieji rajonai, parkai, prekybinės ir industrinės teritorijos, gatvės, šaligatviai, geležinkelio bėgiai. Tačiau mieste galima aptikti ir tarsi niekam nepriklausančių, apibrėžtos paskirties neturinčių, sunkiai prieinamų teritorijų – “pilkųjų miesto zonų”.
Vienos iš tokių zonų yra miesto upelių trasos. Upelių vagos, jų slėniai, landšaftas iki šiol – menkai pažintos miesto dalys. Upelių kaimynystėje įsikūrę fabrikai, garažai, daugiabučiai, kultūros paveldo objektai, šalia važiuoja autobusai, į darbą bėga žmonės. O ką veikia upeliai mieste? Kaip jie atrodo? Kur jie veda ir kas juose gyvena?
👉 Ką juose galima rasti ir ką tai gali papasakoti apie patį miestą bei jo gyventojus?
TẽKA tyrėjų komanda kviečia miestiečius į šešis žygius po Kauno upelius, kurių metu dalyviai ne tik atras nematytus miesto vaizdus, bet ir rinks įvairius upeliuose aptinkamus objektus, kurie vėliau taps meninės parodos dalimi bei bus eksponuojami virtualiame archyve. Ekspedicijos dalyviai taps kuriamos parodos bendraautoriais!
👉 UPELIAI ir DATOS:
– Svirbės upelis – rugsėjo 12 d.*
– Bevardis (?) upeliukas Šančiuose – rugsėjo 13 d.*
– Sėmenos upelis – rugsėjo 16 d.*
– Amalės upelis – rugsėjo 20 d. *
– Girstupio upelis – rugsėjo 23 d.*
– Veršvos upelis – Rugsėjo 27 d.*
* Ekspedicijų datos gali kisti dėl oro sąlygų.
👉 EKSPEDICIJOS:
Kiekviena ekspedicija su poilsio pertrauka truks apie tris valandas, jos metu komanda eis upelio vaga arba šalia, pakrante. Dalyviai rinks upelyje randamus daiktus (žmogaus, miesto ar gamtos ženklus), žymės jų koordinates ir radybos aplinkybes. Gali tekti eiti įvairia danga, taip pat brautis per žolynus, bristi per vandenį, pasilipėti į šlaitus, todėl dalyvių prašysime dėvėti drėgmei atsparius drabužius ir tinkamą apavą bei turėti asmenines apsaugos priemones.
Platesnė informacija dalyviams bus atsiųsta užsiregistravus, o išankstinius klausimus siųskite el. paštu tekakrantine@gmail.com arba Facebook žinute

https://www.facebook.com/tekakrantine
👉 REGISTRACIJA:
Kviečiame registruotis čia:
https://forms.gle/Zg6smBCsmgDbQFS66 ) , informaciją apie susitikimo vietas ir tikslų laiką bei dalyvio atmintinę gausite el. paštu.
👉 APIE:
Kauno upelių ekspedicijos yra projekto UPYNĖS dalis, kurį organizuoja kultūrinė upių tyrimų platforma TẽKA.
TẽKA veikia nuo 2016 m. Kaune ir Kauno rajone. Grupės veikla nukreipta į minkštąsias upių bei pakrančių kultūrinio gaivinimo iniciatyvas, upių atminties tyrimus bei kūrybinių procesų žadinimą Kauno regiono paupiuose į kurį įtraukiamos vietos bendruomenės. Pavadinimas TẽKA kilo iš žodžių žaismo, kuriame susipina žodžiai “tėkmė”, “takas” bei “santaka” – visi jie žymi judėjimą į naują gyventojų santykį su upėmis.

Rašyti komentarą

Privacy Preference Center