Modernizmo konferencija 2018

Vieta

Kaunas ir Kauno rajonas

Data

2020 Spa 23 - 2020 Spa 31

Laikas

Spalio 23–31 d.
Visa diena

Kauno dizaino įvykis

𝗞𝗮𝘂𝗻𝗼 𝗗𝗜𝗭𝗔𝗜𝗡𝗢 𝗶̨𝘃𝘆𝗸𝗶𝘀 – kelių dienų trukmės renginių ciklas, kuris kvies išsiaiškinti, diskutuoti apie miesto ir dizaino klausimus, susipažinti su gerosiomis šalies ir užsienio miestų praktikomis bei konkrečiais dizaino pavyzdžiais. Ką reiškia būti Dizaino miestu? Kaip miestui tapti geru miesto dizaino ir viešosios aplinkos formavimo užsakovu? Kaip veikia ir kokiais lūkesčiais gyvena dizaino bendruomenė Dizaino mieste? Ar miestiečiai junta dizaino pridėtinę vertę?

Miestai keičiasi taip sparčiai, kad tokių, kokius juos matome šiandien, netrukus nebebus. Pandemijos vaizduotė įsiūbavo įvairių scenarijų modeliavimą: nuo globalaus kaimo idėjos iki grįžimo prie pirmykščių kolektyvinio sugyvenimo formų. Šiandien, kad ir kaip norėtume to išvengti, susiduriame su neįprastos pandemijos realybe, kuri verčia dar kartą ir dar stipriau permąstyti, kaip ir kur gyvename, kaip dirbame, atgauname fizines ir dvasines jėgas, kaip bendraujame ir palaikome socialinį santykį, ar saugiai mokosi ir žaidžia mūsų vaikai, ar esamos erdvės nevaržo mūsų tėvų ir senelių, negalią turinčių miesto gyventojų ar pėsčiųjų judėjimo, kaip kuriamos ir kokios mus supa viešosios, žaliosios zonos bei aplinkos ir ar esame jų bendrakūrėjai?

Neretai miestas tampa dramatiškos atskirties ar sparčiai plintančių infekcijų vieta, todėl harmoningos, saugios, tvarios, įtraukios aplinkos kūrimas, su pagarba vietos palikimui, bendruomenei, santykyje su vidiniais žmogaus bioritmais ir gamta yra vienas svarbiausių šiandienos ir rytojaus iššūkių ne tik trumpuoju nepaprastos padėties, bet ir ilgalaikėje perspektyvoje. Kokią jėgą savyje slepia ir ką gali šiame kontekste dizainas? Dizainas kaip fenomenas, apjungiantis meną, kultūrą, kūrybišką mąstymą, industrijas ir technologijas?

𝗣𝗮𝗻𝗱𝗲𝗺𝗶𝗷𝗼𝘀 𝘃𝗮𝗶𝘇𝗱𝘂𝗼𝘁𝗲̇ – tai dizaino artefaktų paroda Kauno viešosiose erdvėse, skirta atspindėti pandemijos laikotarpiu iššauktus sprendinius ir kūrybinės vaizduotės vaisius: tiek praktinius, (at)reaguojančius į nepaprastąją padėtį – kritinių situacijų dizaino sprendinius, tiek nepraktinius – kūrybiškus atsakus į karantino suvažymus.

Kokias transformacijas kuria ir kokią ateitį šiandien projektuoja dizaino praktikai ir vizionieriai? Kaip jie padeda spręsti iškilusias problemas, prisitaikyti prie pakitusių sąlygų, užtikrinti saugumą ir ryšį tarp žmonių? Kokie nauji daiktinės ir erdvinės aplinkos sprendimai gimsta jų sumanymuose, projektuose, vizijose? Ar tai fantastika iš ateities ar ateitis dabartyje?

Pagrindinė idėja yra atskleisti pandemijos laiku sukurtus dizaino artefaktus ir kuriamą naują tikrovę – įkvepiančią ir inspiruojančią. Su ja susidursime pačiose netikėčiausiose ir tuo pat metu kasdieniškiausiose Kauno viešosiose erdvėse.

Renginio metu vyks diskusijos, kūrybinės dirbtuvės, paskaitos ir pokalbiai, gyvos transliacijos ir kitos viešos erdvių aktyvacijos. Startuos dizaino artefaktų viešose Kauno erdvėse paroda.

 

𝗣𝗥𝗢𝗚𝗥𝗔𝗠𝗔*

𝗦𝗣𝗔𝗟𝗜𝗢 𝟮𝟯 𝗗. | 𝗣𝗘𝗡𝗞𝗧𝗔𝗗𝗜𝗘𝗡𝗜𝗦
→ Kauno ateitys | Mokslinės fantastikos prototipavimo dirbtuvės.
Mentoriai: prof. Vic Callaghan ir Dr. Ping Zheng (UK), Rolandas Maskoliūnas.
Organizatorius: VšĮ „Menas ir inovacijos visuomenei“

→ Dizaino kava | Diskusija apie Lietuvos dizaino politikos kryptis.
Diskusija moderuoja: Lietuvos Dizaino asociacija | LDA

→ Pandemijos vaizduotė | Dizaino artefaktų ir projektų paroda viešosiose Kauno erdvėse atidarymas.

𝗦𝗣𝗔𝗟𝗜𝗢 𝟮𝟲-𝟮𝟳 𝗗. | 𝗣𝗜𝗥𝗠𝗔𝗗𝗜𝗘𝗡𝗜𝗦 – 𝗔𝗡𝗧𝗥𝗔𝗗𝗜𝗘𝗡𝗜𝗦
→ Dizaino tribūna | Dizaino ekspertų pristatymai.
Dalyviai: Maxime Forest (SUPERA, Prancūzija), Rita Orlando (Open Design School Matera, Italija), kt.

→ „Digital Heart of Kaunas“ | Skaitmeninių skulptūrų ir mobilios aplikacijos pristatymas.
Iniciatorius: Kauno bienalė.

→ Adaptyvi kapsulė | Kūrybinių dirbtuvių startas.
Iniciatorius: LAS Kauno skyrius.
Partneriai: Vilniaus dailės akademijos Kauno fakultetas, KTU Kauno technologijos universitetas/Kaunas University of Technology, Vytautas Magnus University (Vytauto Didžiojo universitetas), Kauno kolegija.

𝗦𝗣𝗔𝗟𝗜𝗢 𝟮𝟴 𝗗. | 𝗧𝗥𝗘𝗖̌𝗜𝗔𝗗𝗜𝗘𝗡𝗜𝗦
→ Viešoji miesto architektūra ir dizainas | Diskusija su architektūros kūrėjais, tyrėjais, sociologais ir intelektinės teisės ekspertais.
Iniciatorius: LAS Kauno skyrius.

→ Tvarus rūbas: kelias į priekį – žvilgsnis atgal.
Upcycled by LT darbo principų pristatymas Kauno Santakos parke prie „Vartojimo dėlionės“ instaliacijos (Kūrybos kampas 360 projekto Už švarią Lietuvą! dalis).
Pristato: Upcycled by LT.

𝗦𝗣𝗔𝗟𝗜𝗢 𝟮𝟵 𝗗. | 𝗞𝗘𝗧𝗩𝗜𝗥𝗧𝗔𝗗𝗜𝗘𝗡𝗜𝗦
→ Adaptyvi kapsulė | Viešas kūrybinių dirbtuvių rezultatų pristatymas.
Iniciatorius: LAS Kauno skyrius.
Partneriai: Vilniaus dailės akademijos Kauno fakultetas, KTU Kauno technologijos universitetas/Kaunas University of Technology, Vytautas Magnus University (Vytauto Didžiojo universitetas), Kauno kolegija

𝗦𝗣𝗔𝗟𝗜𝗢 𝟯𝟬 𝗗. | 𝗣𝗘𝗡𝗞𝗧𝗔𝗗𝗜𝗘𝗡𝗜𝗦
→ Adaptyvi kapsulė | Finalas: idėjų konkurso laimėtojo paskelbimas.
Iniciatorius: LAS Kauno skyrius.
Partneriai: Vilniaus dailės akademijos Kauno fakultetas, KTU Kauno technologijos universitetas/Kaunas University of Technology, Vytautas Magnus University (Vytauto Didžiojo universitetas), Kauno kolegija.

𝗦𝗣𝗔𝗟𝗜𝗢 𝟯𝟭 𝗗. | 𝗦̌𝗘𝗦̌𝗧𝗔𝗗𝗜𝗘𝗡𝗜𝗦
→ Dizainas kaip savaime nesuprantamas dalykas | Kūrybinės dirbtuvės su Kauno dizaino lauko dalyviais.
Moderatorius: Performatyvus dizainas.

→ O kodėl nepasikeitus kailio? | Kauno Dizaino įvykio ir projekto „Tvarink spintą“ uždarymo renginys.
Partneriai: Upcycled by LT, O kodėl ne?

 

*kviečiame sekti nuolat atnaujinamą informaciją ir tikslinamą programą čia ir svetainėje http://dizainaskaune.lt/.

Rašyti komentarą

Privacy Preference Center