Vieta

Kauno Švč. Sakramento bažnyčia
Vilniaus g. 31, Kaunas

Data

2019 Rgp 24

Laikas

22:00 - 23:15

Žymės

Atsibusk, sukrusk

4 MORTOS | Kauno miesto kamerinis teatras

Režisierius: Darius Rabašauskas
Aktoriai: Margarita Bladženauskaitė, Indrė Puišytė, Laurita Peleniūtė, Jonė Dambrauskaitė
Kompozitorė: Laurita Peleniūtė
Dailininkė: Laura LUIŠAITYTĖ

Dainų autorius: Gediminas Žilys
Garsiniai fonai: Tadas Dešukas
Konsultantas: medinčius Petras Darbičius

Trukmė: 75 min.

„4 MORTOS“ – vakarėlis su mirtim, paremtas lietuviška mitologija, folkloru. Tai žaidimas ritualas, kuris sugrąžins iš feisbukinės egzistencijos į gamtos duotą prigimtį.

„Mirties alsavimas – natūralus ir įprastas. Visi kažkada mirsime. Tačiau į mirtį reikia žvelgti ne su baime, o iš linksmos, šviesios pusės. Mirtis nėra pabaiga“, – sako spektaklio režisierius Darius Rabašauskas. Folkloro tyrinėtoja, spektaklio kompozitorė Laurita Peleniūtė atkreipia dėmesį į santykio su mirtimi svarbą asmenybės formavimuisi: „Jei kiekvienas žinotume, kad šalia mūsų visada yra mūsų mirtis – asmeninė, sava, „mano mirtelė“ – išmoktume gyventi prasmingiau. Mirtis taptų ne baimės šaltiniu, o išmintimi, kuri mus lydi“, – teigia ji.

Šis spektaklis – tai pabuvimas kartu. Todėl vakarėlio apibrėžimas – jam labai tinkamas. Vakarėlis gali būti visoks, kiekvienam skirtingas, tačiau pagrindinė vakarėlio esmė – kad žmonės pabūtų kartu. „Vakarėlis su mirtim kiekvieną turėtų įkvėpti prasmingiems darbams“, – teigia režisierius Darius Rabašauskas.

Pasak režisieriaus, pagrindinė spektaklio idėja – ritualinį folklorą sujungti su šiandienine kasdienybe, šiuolaikinį humorą su tautosakiniu humoru, šimtmečiais meistriškai įžeminusiu mitinius išgyvenimus.

Daugiau informacijos rasite čia.

Rašyti komentarą

Privacy Preference Center