Vieta

Kauno Žaliakalnio progimnazija

Data

2019 Lap 14

Laikas

11:00 - 13:00

25 milijonai dygsnių Kaunui ir pasauliui I Žaliakalnis

Kas sieja Žaliakalnyje gyvenančią tekstilininkę Rasmą Noreikytę ir Amerikoje savo gyvenimą kuriančią menininkę Jennifer Kim Sohn? Tai 25 milijonai dygsnių audinyje. Dygsnių, kurie tarsi žingsniai per gyvenimą: vieniems – lengvi ir džiugūs, kitiems – sunkūs ir skausmingi. Žingsniai, kurie vienus veda namo, o kitus – toli nuo jų.

Kviečiame žingsniuoti drauge ir pažvelgti į Žaliakalnį kaip į savo namus, kurie augina, priima, saugo. Prisiminti istorijas, kai teko namus palikti,o gal atverti kitiems bei žmones, kurie šiose kelionėse buvo greta, įkvėpė, pastiprino. Šiuos pasakojimus dygsnių pagalba suguldysime drobės atraižose ir jungsimės prie pasaulinio projekto 25 Million Stitches.

25 Million Stitches – tai korėjiečių kilmės Amerikos menininkės, aktyvistės Jennifer Kim Sohn inicijuotas projektas, skatinantis kalbėti apie pasaulinę pabėgėlių krizę, kai dėl karo, skurdo ar kitų socialinių/ekonominių priežasčių žmonės yra priversti palikti savo namus bei viską, kas jiems artima. Žinoma, pabėgėlių krizė Lietuvos nepalietė taip stipriai kaip kai kurių kitų šalių, tačiau visų mūsų istorijoje galime rasti taškų, kai turėjome palikti saugų prieglobstį ir keliauti „į niekur“ (pradedant skaudžiais istoriniais įvykiais, baigiant daugelį šeimų palietusia emigracija). Drauge atraskime, kaip tai įtakojo/suformavo Žaliakalnio ir žaliakalniečių portretą.

Kūrybinius susitikimus Žaliakalnyje ves ir savo patirtimi dalinsis Rasma Noreikyte – taikomosios ir tradicinės tekstilės meistrė, įvairių tarptautinių projektų stipendininkė ir tiesiog jaukus žmogus. Jos darbai yra pelnę pripažinimą tarptautinėse parodose Lietuvoje bei užsienyje – Italijoje, Prancūzijoje, Argentinoje, JAV ir kt. Rasma turi edukacinio bei darbo su pagyvenusių asmenų bendruomenėmis patirties, daug laiko skyrusi audėjų istorijų rinkimui bei išsaugojimui.

Dygsniavimas – labai paprasta technika, nereikalaujanti specialių įgūdžių, bet savyje talpinanti neribotas kūrybines galimybes. Junkitės prie jau suplanuotų grupinių susitikimų arba kvieskitės Rasma į svečius savo organizacijoje/ bendruomenėje/ bičiulių kompanijoje.

Visomis reikalingomis priemonėmis pasirūpinsime, o Jūs atsineškite istorijų bei nuotraukų.

Numatomi susitikimai:
– Lapkričio 4d. 18val. Linksmakalnio laisvalaikio salė
– Lapkričio 6d. 17.30val. Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakultetas, A. Mackevičiaus g. 27
– Lapkričio 14 ir 15d. Kauno Žaliakalnio progimnazija (uždaras)

Renginiai gali būti filmuojami ar fotografuojami.

Organizatorius – „Fluxus Labas!“ Žaliakalnis (projekto „Kaunas 2022“ bendruomenių programa „Fluxus Labas!“).

Rašyti komentarą

Privacy Preference Center