Martyno Ambrazo nuotrauka
Nuotr. Martyno Ambrazo

Apie

Lietuvių kino režisierius ir prodiuseris Arūnas Matelis yra pirmasis režisierius iš Rytų ir Centrinės Europos, pelnęs vieną svarbiausių kino industrijos apdovanojimų – Amerikos Režisierių Gildijos apdovanojimą (2007) „Už išskirtinius nuopelnus režisūrai“. Jo filmas „Prieš parskrendant į Žemę“ pripažintas geriausiu dokumentiniu filmu pasaulyje. Šis filmas pelnė net keliolika tarptautinių apdovanojimų.

Arūno Matelio filmai buvo apdovanoti ar rodyti daugelyje prestižinių pasaulinių kino festivalių: Kanuose, Roterdame, Turine, San Paule, Oberhauzene, Amsterdamo IDFA, Leipcige, Maskvoje ir kt. Režisieriaus filmų retrospektyvos buvo surengtos kino festivaliuose Amsterdame IDFA, Leipcige, Linze, Florencijoje ir kt.

A. Matelis prodiusavo žinomų Lietuvos režisierių Henriko Šablevičiaus, Audriaus Stonio, Vytauto V. Lansbergio, Romo Lileikio, Oksanos Buraja ir kitų filmus. A.Matelis yra Europos kino akademijos narys. (cit. Lietuvių kino akademija, www.lika.lt)


Kaunas ir aš

Kaunas – ne tik laikinoji sostinė. Kaunas – ir kino sostinė. Čia gimė ir augo daugiausiai žinomų Lietuvos kino režisierių ir kino kūrėjų, kurių darbai seniai tapo ne tik Lietuvos, bet ir Europinio kino dalimi. Čia prieškariu dirbo žymiausias pasaulinės animacijos genijus Vladislovas Starevičius, sukūręs legendinius šedevrus. Kaunas be jokios abejonės yra vertas būti Europos kultūros sostine.

 

Ir Europos kultūrai atėjo laikas būti Kauno dalimi. Galime ir turime pradėti naują Kauną, Europinės kultūros Kauną, kuriuo dar labiau didžiuosimės, iš kurio dar įdėmiau mokysimės, kuris dar labiau skatins augti ir svajoti.

Man didžiulė garbė ir privilegija būti mano gimtojo ir mylimo miesto ambasadoriumi.