Sveikas, Moderniste!

2018-ieji mums – prasmingo starto metai. Pirmuosius žingsnius žengia atviras modernizmo paveldo socialinis tinklas, turintis kilnų tikslą – suvienyti aktyvią ir pilietišką modernizmo gerbėjų ir puoselėtojų bendruomenę. Mes siekiame, kad ne tik tarpukaris, bet ir fiziškasis jo palikimas – modernioji architektūra – taptų atminties, tapatybės, dialogo ir kūrybiškumo šaltiniu. Kiekvienas iš mūsų gali kurti paveldo vertę. Todėl pažinkime ją ir kurkime drauge. Modernistai vienijasi!

Apie 6000 tūkstančiai pastatų – tiek išlikusių modernizmo objektų suskaičiuojama mieste ir Kauno rajone. Nuo prabangių mūrinių vilų, šventovių, visuomeninių pastatų, mokyklų ir kultūros įstaigų, iki nedidelių medinių namelių. Šie pastatai – tai ne tik vietos oficialiam lankymui, juose mes šiandien gyvename, dirbame, pietaujame, siunčiame ir atsiemame siuntas, studijuojame, mokomės, gydomės ir kuriame. Kiekvienas jų savaip įdomus, turtingas istorijomis, atradimais, galintis tapti atviru kultūrai, iniciatyvoms, parodai, ekskursijai, poezijos vakarui, ar tapti puikiu pavyzdžiu burtis kiemo bendruomenei. Kiekvienas jų – tai galimybė. Daugeliu atveju, vis dar neišnaudota.

 

Modernizmo socialinis tinklas

Visų iniciatyvių ir aktyvių modernizmo pastatų gyventojų, įdomių jų istorijų, gyvenimo juose patirčių ir klausimų, į kuriuos norime ir stengiamės atsakyti, laukiame modernistų socialiniame tinkle www.modernizmasateiciai.lt

Registruok arba žemėlapyje pažymėk modernizmo pastatą, kuriame gyveni ir trumpai jį aprašyk. Net jei tokiame ir negyveni, bet turi savo mylimiausią pastatą ir domiesi modernizmo paveldu – tapk virtualiu jo šeimininku ir pildyk jo turinį.  Pastatų ilgainiui daugės, todėl kviečiame ir laukiame virtualių jų gyventojų bei aktyvių turinio administratorių.

 

Modernizmas Europos kultūros paveldo metams

2018-ieji – Europos kultūros paveldo metai. Ši iniciatyva sutampa su Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiu, todėl Lietuvoje ypatingas dėmesys bus skiriamas modernizacijos ženklams, ypač modernizmo architektūrai. Modernizmo programa prisideda prie jų įprasminimo organizuodama tris didžiuosius šių metų renginius. Kviečiame ir laukiame tavęs didžiuosiuose šių metų renginiuose. Tikimės, kad tapsi ne tik klausytoju, bet ir aktyviu šių renginių dalyvių:

 

Tarptautinė paveldosaugos vasaros mokykla, birželio 25-29 d.

Tarptautinė vasaros mokykla Siekiant šiuolaikiškumo: istorinis modernizmo miestovaizdis ir jo vertė – tai eksperimentinė paveldo laboratorija, sieksianti atsakyti į klausimą, kaip kurti šiuolaikiškas erdves, užtikrinant naują gyvenimo kokybę ir išsaugant istorinį modernizmo paveldą. 

 

Modernizmo miestų ir vietovių forumas, rugsėjo 11 d.

Europos modernizmo miestų ir vietovių forumas Ankstyvasis modernizmas: Centrinės ir Rytų Europos perspektyva siekia suburti vietas, kuriose ankstyvojo modernizmo paveldas yra svarbi istorinio palikimo dalis, bei aptarti šio palikimo potencialą, formuojant šiuolaikinį miestų identitetą.

 

Tarptautinė konferencija, rugsėjo 12-13 d.

Tarptautinė mokslinė konferencija Modernizmas ateičiai yra skirta pažinti XX a. 3-4 deš. Europos modernizmo architektūrinio palikimo įvairovę, sąveikas, panašumus bei individualiuosius bruožus. Konferencijoje bus nagrinėjamas ne tik istorinis reiškinio kontekstas, tačiau ir šiuolaikinės modernizmo įpaveldinimo bei interpretacijos patirtys.

 

Daugiau informacijos apie renginius ir registracija į juos – jau visai netrukus!

 

Modernizmo video filmas

Vienas iš Kaunas 2022 projektų – dokumentinio/meninio filmo kūrimas, kuriuo siekiama atskleisti skirtingas modernizmo variacijas pasauliniu mastu. Pasaulyje yra šimtai mažai žinomų vietų, kur modernizmas suvaidino svarbų vaidmenį formuojant vietos dvasią. Tai tokie miestai kaip Gdynia, Brno, Lvovas, Charbinas, Asmara, Jekaterinburgas. Kad ir kokie politiniai ar kultūriniai skirtumai juos skiria, juos kažkada siejo ta pati globali idėja ir šiandien sieja tas pats palikimas.

Jeigu mėgsti filmuoti, domiesi kino industrija ir norėtum tai susieti su architektūra – laukiame visų susidomėjusių ir norinčių įsitraukti.

 

Programos koordinatorius:

Žilvinas Rinkšelis

zilvinas@kaunas2022.eu