Bendruomenių laboratorijos „Fluxus labas!“ ieško agentų ir kviečia mokytis

„Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ – tai ne tik 2022-ųjų renginiai Kaune, bet ir ilgas iki tol vyksiantis procesas. Jis jau prasidėjo – programos kūrėjai pažindinasi su Kauno bendruomenėmis, kultūros operatoriais, ieško būdų „atrakinti“ auditoriją. Bendruomenių būrimui skirta „Kaunas 2022“ programa „Fluxus labas!“ kviečia mokytis tuos, kurie nori tapti bendruomenių aktyvintojais, kitaip tariant, Fluxus agentais.

Jei reikėtų trumpai apibūdinti šia veikla užsiimančius „Fluxus labas!“ agentus, neapsieitumėm be šių savybių: jie atviri naujovėms, gerai jaučiasi padėdami kitiems, yra iniciatyvūs, atsakingi, nuoseklūs, mielai bendradarbiauja, nebijo klysti ir nepasiduoda. Jie – pokyčių katalizatoriai, talentų ieškotojai, idėjų atradėjai. Jie siekia ne pakeisti, o suprasti bendruomenę ir jai padėti  kūrybiškai save išreikšti, pastebėti savo vertybes – turima patirtimi pasidalinti su kitomis bendruomenėmis.

Fluxus agentai neabejoja tuo, kad kiekviename Kauno miesto mikrorajone ir kiekvienoje Kauno rajono gyvenvietėje slypi savita kultūra, kuriama ten gyvenančių žmonių. Jie mezga ryšius tarp bendruomenių iniciatyvų ir organizacijų, domisi, kokie bus šio bendradarbiavimo rezultatai.

Skamba patraukliai? „Kaunas 2022“ kviečia dalyvauti „Tempo akademijos“ bendruomenių fakulteto mokymo programoje „Fluxus Labas!“. Šios programos tikslas – parengti bendruomenių aktyvintojus kūrybiniams veiksmams Kauno mieste. Mokymų metu ugdysite darbo su bendruomenėmis gebėjimus, išsamiai susipažinsite su pasaulyje egzistuojančiomis bendruomenių meno, kūrybiškos vietokūros praktikomis. Išvykstamųjų užsiėmimų metu susitiksite su aktyviais kūrėjais ir šių reiškinių tyrinėtojais, kartu tyrinėsite konkrečias Kauno vietoves.

FLUXUS AGENTO FUNKCIJOS

 Įtraukimas:

 • Pažinti savo gyvenamąją vietą, kaimynus, istorijas per dalyvaujamosios kultūros praktikas;
 • Rinkti informaciją apie jau egzistuojančias kultūrines veiklas, leisti toms veikloms būti pamatytoms ir „pripažintoms“;
 • Skatinti vietinius gyventojus pažinti savo rajoną, rūpintis ir veikti jame;
 • Užtikrinti, kad visi gyventojai būtų įtraukti ir pripažinti, stiprinti bendruomeniškumą.

Ryšiai:

 • Tarpininkauti tarp „Kaunas 2022” programos (idėjų) ir vietos žmonių (kultūros);
 • Suvesti vienas bendruomenes su kitomis, su menininkais ir reikiamais pagalbininkais;
 • Jungti žmones savo seniūnijoje ir tarp seniūnijų;
 • Skatinti bendradarbiavimą;
 • Bendrauti su vietinėmis organizacijomis, gyventojais, verslu, domėtis renginiais, iniciatyvomis.

Antreprenerystė:

 • Ieškoti naujų galimybių kūrybiškai spręsti vietos iššūkius vystant ir pabrėžiant vietos unikalumą;
 • Inicijuoti ir palaikyti kūrybiškus pokyčius;
 • Palengvinti idėjų įgyvendinimą;
 • Skatinti kultūrinį verslumą;
 • Steigti laboratorijas: atvirą iniciatyvų platformą.

Kas yra „Fluxus laboratorijos“?

Nuo 2018 iki 2020 metų Kaune ir Kauno rajone planuojama įkurdinti apie 35 kūrybines laboratorijas, vienijančias mikrorajonų gyventojus bendriems kūrybiniams ir bendruomeniniams veiksmams. „Fluxus labas!“ – tai bendruomenės laboratorijų programa, kurioje vyksta vietos gyventojų idėjų, požiūrių ir patirties apykaita, skatinamas kūrybiškas dialogas, kuriantis ryšius ir pokyčius. Tai vieta, kur vietos gyventojai susitinka Lietuvos ir užsienio kūrybininkus ir kitus specialistus.

Kodėl Fluxus?

Kaunas yra Fluxus judėjimo įkūrėjo ir krikštatėvio Jurgio Mačiūno gimtinė. Naujai meno krypčiai, į kurią galėjo įsijungti kiekvienas, pavadinti Mačiūnas parinko žodį fluxus, kuris lotynų kalba reiškia tėkmę, judėjimą, pokytį, apykaitą. „Kaunas 2022“ bendruomenių laboratorijai iškart prigijo „Fluxus labas!“ pavadinimas, kuris yra ir kvietimas kiekvienam gyventojui be specialaus pasiruošimo prisijungti prie kūrybinio proceso ir būti su kitais – sveikintis, bičiuliautis. „Fluxus labas!“ koncepcija primena apie Jurgio Mačiūno ir kitų Fluxus menininkų bandymus ištrinti ribas tarp meninės veiklos profesionalumo, elitizmo ir paprasto / kasdienio ir žaismingo kūrybiškumo. Fluxus menas atsiveria ir įtraukia visus norinčius dalyvauti.

———————————————————————————

ĮVADINIAI MOKYMŲ PROGRAMOS PRISTATYMAI

Rugsėjo 11 d., 17:30 val.

VIDAS BAREIKIS : „Fluxus – kas tai? “

Vytauto parkas (prie Autodromo)

Rugsėjo mėn. 14 d. 17.30val.

JEKATERINA LAVRINEC:  „Vietos bendruomenės ir vietokūra: įsitraukimas į vietovių formavimą.“

Kaunas 2022 biuras, Laisvės al. 36

Rugsėjo mėn.18 d. 17.30 val.
FLUXUS AGENTAI:
ateik, klausk ir sužinok, kaip veikia jau dirbantys Fluxus agentai ir pildyk anketą !

Kaunas 2022 biuras, Laisvės al. 36

„Fluxus labas!“ mokymų programa

2018 m. spalio 13 d. – 2019 m. kovo 29 d.

I etapas „Tyrimo klausimų kėlimas“

2018 m. spalio 13 d. – gruodžio 14 d.

Paskaitos, seminarai, geroji praktika, „pirmi žingsniai“ savo seniūnijoje, klausimų kėlimas ir seniūnijos tyrinėjimas, susipažinimas su „Kaunas 2022“ programomis. Iš viso planuojami 6 susitikimai kas antrą šeštadienį (trukmė apie 4 val.) ir 2–3 vakariniai susitikimai (trukmė apie 1,5 val.).

II etapas „Klausimo gryninimas“

2019 m. sausio pabaigoje

Intensyvūs trijų dienų mokymai.

III etapas „Planavimas“

2019 sausio 14 d. – kovo 29 d.

Pagrindinio klausimo gryninimas, susitikimai su bendruomene, procesų numatymas, veiklų plano rengimas, kūrybinės idėjos gryninimas, tolesnis susipažinimas su „Kaunas 2022“ programomis. Iš viso planuojami 4 susitikimai kas antrą šeštadienį (trukmė apie 4 val.).

Baigę mokymų programą, pasirengę ir norintys praktiškai kurti kūrybines laboratorijas, taps Fluxus agentais – bendruomenių aktyvintojais ir „Kaunas 2022“ komandos nariais, kuriems bus suteikta stipendija ir skirtas biudžetas kūrybinių laboratorijų – „Fluxus Laboratorijų“ – kūrimui.

———————————————————————————

REGISTRACIJĄ Į MOKYMUS RASITE ČIA.

Jeigu jau žinai, kas yra „Fluxus labas!“ ir esi pasiruošęs kandidatuoti į Fluxus agentus, iki šių metų rugsėjo 28 d. kviečiame pildyti registracijos anketą.

2018 m. spalio 5 d. paskelbsime asmenų, atrinktų dalyvauti „Fluxus labas!“ mokymo programoje, sąrašą. Jo ieškokite www.kaunas2022.eu bei „Fluxus labas!“ Facebook paskyroje. Atrinktus dalyvius informuosime asmeniškai.

Jei turite klausimų, rašykite greta@kaunas2022.eu