Fluxus labas!

 

Bendruomenių laboratorijos sveikinasi su kūrybiška miesto ir rajono bendruomene!

 

Kviečiame visus susidomėjusius jungtis kūrybiškai bendruomenei skirtoje programoje, kurioje galės dalyvauti visi norintys tapti savo bendruomenės aktyvintojais. Stengsimės kartu aktyvinti ir sukurti kuo daugiau susitikimo vietų kūrybiškiems veiksmams, nuoširdžiam dialogui, draugiškai kaimynystei ir rūpesčiui savo gyvenamąja aplinka skatinti. Manome, jog kultūrą galime rasti visur, tereikia mokėti pastebėti, dalyvauti, kurti kartu!

Bendruomenės šventės, talkos, kūrybinės dirbtuvės, ekskursijos, susitikimai su vietos gyventojais, bendrų rūpesčių sprendimas ir bendras džiaugsmas pokyčiais. Šimtai iniciatyvų ir kūrybiškų sumanymų, taps nauju požiūriu į mūsų gyvenamąją vietą!

Bendruomenių laboratorijos „Fluxus labas!“ ieško agentų ir kviečia mokytis

„Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ – tai ne tik 2022-ųjų renginiai Kaune, bet ir ilgas iki tol vyksiantis procesas. Jis jau prasidėjo – programos kūrėjai pažindinasi su Kauno bendruomenėmis, kultūros operatoriais, ieško būdų „atrakinti“ auditoriją. Bendruomenių būrimui skirta „Kaunas 2022“ programa „Fluxus labas!“ kviečia mokytis tuos, kurie nori tapti bendruomenių aktyvintojais, kitaip tariant, Fluxus agentais.

Jei reikėtų trumpai apibūdinti šia veikla užsiimančius „Fluxus labas!“ agentus, neapsieitumėm be šių savybių: jie atviri naujovėms, gerai jaučiasi padėdami kitiems, yra iniciatyvūs, atsakingi, nuoseklūs, mielai bendradarbiauja, nebijo klysti ir nepasiduoda. Jie – pokyčių katalizatoriai, talentų ieškotojai, idėjų atradėjai. Jie siekia ne pakeisti, o suprasti bendruomenę ir jai padėti  kūrybiškai save išreikšti, pastebėti savo vertybes – turima patirtimi pasidalinti su kitomis bendruomenėmis.

Fluxus agentai neabejoja tuo, kad kiekviename Kauno miesto mikrorajone ir kiekvienoje Kauno rajono gyvenvietėje slypi savita kultūra, kuriama ten gyvenančių žmonių. Jie mezga ryšius tarp bendruomenių iniciatyvų ir organizacijų, domisi, kokie bus šio bendradarbiavimo rezultatai.

Skamba patraukliai? „Kaunas 2022“ kviečia dalyvauti „Tempo akademijos“ bendruomenių fakulteto mokymo programoje „Fluxus Labas!“. Šios programos tikslas – parengti bendruomenių aktyvintojus kūrybiniams veiksmams Kauno mieste. Mokymų metu ugdysite darbo su bendruomenėmis gebėjimus, išsamiai susipažinsite su pasaulyje egzistuojančiomis bendruomenių meno, kūrybiškos vietokūros praktikomis. Išvykstamųjų užsiėmimų metu susitiksite su aktyviais kūrėjais ir šių reiškinių tyrinėtojais, kartu tyrinėsite konkrečias Kauno vietoves.

Fluxus agento funkcijos:

 Įtraukimas:

 • Pažinti savo gyvenamąją vietą, kaimynus, istorijas per dalyvaujamosios kultūros praktikas;
 • Rinkti informaciją apie jau egzistuojančias kultūrines veiklas, leisti toms veikloms būti pamatytoms ir „pripažintoms“;
 • Skatinti vietinius gyventojus pažinti savo rajoną, rūpintis ir veikti jame;
 • Užtikrinti, kad visi gyventojai būtų įtraukti ir pripažinti, stiprinti bendruomeniškumą.

Ryšiai:

 • Tarpininkauti tarp „Kaunas 2022” programos (idėjų) ir vietos žmonių (kultūros);
 • Suvesti vienas bendruomenes su kitomis, su menininkais ir reikiamais pagalbininkais;
 • Jungti žmones savo seniūnijoje ir tarp seniūnijų;
 • Skatinti bendradarbiavimą;
 • Bendrauti su vietinėmis organizacijomis, gyventojais, verslu, domėtis renginiais, iniciatyvomis.

Antreprenerystė:

 • Ieškoti naujų galimybių kūrybiškai spręsti vietos iššūkius vystant ir pabrėžiant vietos unikalumą;
 • Inicijuoti ir palaikyti kūrybiškus pokyčius;
 • Palengvinti idėjų įgyvendinimą;
 • Skatinti kultūrinį verslumą;
 • Steigti laboratorijas: atvirą iniciatyvų platformą.

Kas yra „Fluxus laboratorijos“?

Nuo 2018 iki 2020 metų Kaune ir Kauno rajone planuojama įkurdinti apie 35 kūrybines laboratorijas, vienijančias mikrorajonų gyventojus bendriems kūrybiniams ir bendruomeniniams veiksmams. „Fluxus labas!“ – tai bendruomenės laboratorijų programa, kurioje vyksta vietos gyventojų idėjų, požiūrių ir patirties apykaita, skatinamas kūrybiškas dialogas, kuriantis ryšius ir pokyčius. Tai vieta, kur vietos gyventojai susitinka Lietuvos ir užsienio kūrybininkus ir kitus specialistus.

Kodėl Fluxus?

Kaunas yra Fluxus judėjimo įkūrėjo ir krikštatėvio Jurgio Mačiūno gimtinė. Naujai meno krypčiai, į kurią galėjo įsijungti kiekvienas, pavadinti Mačiūnas parinko žodį fluxus, kuris lotynų kalba reiškia tėkmę, judėjimą, pokytį, apykaitą. „Kaunas 2022“ bendruomenių laboratorijai iškart prigijo „Fluxus labas!“ pavadinimas, kuris yra ir kvietimas kiekvienam gyventojui be specialaus pasiruošimo prisijungti prie kūrybinio proceso ir būti su kitais – sveikintis, bičiuliautis. „Fluxus labas!“ koncepcija primena apie Jurgio Mačiūno ir kitų Fluxus menininkų bandymus ištrinti ribas tarp meninės veiklos profesionalumo, elitizmo ir paprasto / kasdienio ir žaismingo kūrybiškumo. Fluxus menas atsiveria ir įtraukia visus norinčius dalyvauti.

Nori žinoti daugiau?

Ateik į informacinius susitikimus, kurie vyks:

Rugsėjo 11 d., 17:30 val. Vytauto parke (prie Autodromo) su Vidu Bareikiu, kuris netradiciškai pristatys Fluxus idėją;

Rugsėjo mėn. (vieta ir laikas tikslinami) su Jekaterina Lavrinec, kuri papasakos apie darbą su bendruomenėmis, bendruomenių aktyvintojus ir bendruomeninius menus;

Rugsėjo mėn. (vieta ir laikas tikslinami) su jau dirbančiais Fluxus agentais, kurie papasakos, kokia tai veikla.

Jeigu jau žinai, kas yra „Fluxus labas!“ ir esi pasiruošęs kandidatuoti į Fluxus agentus, iki šių metų rugsėjo 21 d. kviečiame pildyti registracijos anketą ČIA:

2018 m. spalio 1 d. paskelbsime asmenų, atrinktų dalyvauti „Fluxus labas!“ mokymo programoje, sąrašą. Jo ieškokite www.kaunas2022.eubei „Fluxus labas!“ Facebook paskyroje. Atrinktus dalyvius informuosime asmeniškai.

„Fluxus labas!“ mokymų programa

2018 m. spalio 6 d. – 2019 m. kovo 29 d.

I etapas „Tyrimo klausimų kėlimas“

2018 m. spalio 6 d. – gruodžio 14 d.

Paskaitos, seminarai, geroji praktika, „pirmi žingsniai“ savo seniūnijoje, klausimų kėlimas ir seniūnijos tyrinėjimas, susipažinimas su „Kaunas 2022“ programomis. Iš viso planuojami 6 susitikimai kas antrą šeštadienį (trukmė apie 4 val.) ir 2–3 vakariniai susitikimai (trukmė apie 1,5 val.).

II etapas „Klausimo gryninimas“

2019 m. sausio pabaigoje

Intensyvūs trijų dienų mokymai.

III etapas „Planavimas“

2019 sausio 14 d. – kovo 29 d.

Pagrindinio klausimo gryninimas, susitikimai su bendruomene, procesų numatymas, veiklų plano rengimas, kūrybinės idėjos gryninimas, tolesnis susipažinimas su „Kaunas 2022“ programomis. Iš viso planuojami 4 susitikimai kas antrą šeštadienį (trukmė apie 4 val.).

Baigę mokymų programą, pasirengę ir norintys praktiškai kurti kūrybines laboratorijas, taps Fluxus agentais – bendruomenių aktyvintojais ir „Kaunas 2022“ komandos nariais, kuriems bus suteikta stipendija ir skirtas biudžetas kūrybinių laboratorijų – „Fluxus Laboratorijų“ – kūrimui.

Jei turite klausimų, rašykite greta@kaunas2022.eu

 

Mūsų vizija: burianti kultūra – kurianti bendruomenė!

Jau šiais metais sveikinamės:

Labas, Šilainiai! Labas, Eiguliai! Labas, Dainava! Labas, Šančiai! Labas, Vilijampole! Labas, Akademija! Labas, Zapyški! Labas, Garliavos apylinkės! Visas naujienas apie aštuonis Fluxus agentus ir jų veiklas sekite mūsų socialinėse medijose: https://www.facebook.com/FluxusLabas/

Iki 2022 metų planuojame pasisveikinti su kiekviena Kauno miesto ir rajono seniūnija. Tikimės, jog kiekvieną miesto ir rajono gyventoją pasieks kultūra esanti tarp žmonių!

Jei nori prisijungti, jau dabar gali tapti Fluxus savanoriu ir dalyvauti pokyčiuose, įgauti naujos patirties bendruomeniniame darbe, organizuojant renginius, bendraujant su kūrybiškais žmonėmis, susipažįstant su menininkais iš viso pasaulio, ir atrandant tai, kas yra šalia – savo miestą, miestelį ar kaimą iš naujo ir netikėtu kampu!

Rašyk: egidijus@kaunas2022.eu

Jei nori tapti bendruomenės aktyvintoju savo aplinkoje – tapk Fluxus agentu! Jau šių metų rudenį kviesime dalyvauti antrajame “Fluxus labas!” mokymosi programos kurse. Mokymosi dalyviai – kuo tikriausi tyrėjai, klausantys pačių įdomiausių paskaitų apie bendruomeninį meną ir aktyvizmą, kūrybišką vietokūrą, kūrybiškuose seminaruose susipažįsta su įvairiausiais pavyzdžiais ir įgauna patirties telkti ir įgyvendinti idėjas skirtas kūrybiškiems pokyčiams savo aplinkoje! Daugiau informacijos klausk mokymosi programos koordinatorės: greta@kaunas2022.eu

Taip pat kviečiame visas švietimo ir kultūros įstaigas, privačias iniciatyvas, menininkus ir visus miesto ir rajono aktyvistus bendradarbiauti programoje, burkimės kūrybai kartu! Savo idėjas ir iniciatyvas rašykite programos kuratorei: evelina@kaunas2022.eu Jau šiais metais Fluxus labas! organizuoja pirmąjį “Kiemų festivalį”, kuris augs kartu su mūsų programa ir iki 2022 metų taps bendruomenių vasaros festivaliu, kuriame dalyvaus menininkai iš lietuvos bei užsienio, kartu su vietos bendruomenėmis. Festivalis stengsis palaikyti pačias atviriausias idėjas, tradicines ir naujas šventes, naujų viešų erdvių įveiklinimą bendruomenei.

Apibendrinkime:

Fluxus – tai tėkmė, pokyčiai ir judėjimas, tad būkime atviri naujoms galimybėms, gaivaus ir pavasariško oro gūsiams, ir, žinoma, nebijokime bandyti, eksperimentuoti, atrasti kūrybiškus sprendimus.

Labas! – tai pasisveikinimas ir susitikimas

O kiemas mums – tai pati įvairiausia ir netikėčiausia susitikimo vieta.

Tad, iki susitikimo artimiausiame renginyje!

 

 

Programos koordinatorius:
Egidijus Bagdonas

egidijus@kaunas2022.eu