Programos „Atminties  biuras“ tikslas – pažadinti daugiakultūrę Kauno miesto ir rajono atmintį, prisiminti turtingą istoriją, skatinti pasididžiavimą savimi ir vietomis, kuriose gyvename.

Šimtmečius Kaune gyveno įvairių tautybių ir religijų žmonės. Tačiau ką mes žinome apie tuos, kurie gyveno prieš mus, kas šie žmonės buvo, kaip jie kūrė savo gyvenimus, apie ką svajojo, kokios ateities tikėjosi?

Programoje numatyta įvairių projektų nuo parodų, spektaklių iki istorinių leidinių. Bet pirmiausia norime sužymėti savotišką miesto atminčių žemėlapį susitinkame su įvairių tautybių, religijų žmonėmis ir renkame jų gyvenimo istorijas. Bandome sužinoti jų šeimų likimus, kelius, atvedusius į Kauną, čia kurtą gyvenimą, norime jų akimis pamatyti, kaip skirtingais laikmečiais atrodė miestas.

Renkamos įvairių tautybių kauniečių istorijos pildo kolektyvinės Kauno miesto ir rajono atminties archyvą svetainėje www.atmintiesvietos.lt. Tai medžiaga tolimesniems bendruomeniniams, meniniams, edukaciniams ir moksliniams projektams, ieškantiems būdų pažinti, susigrąžinti ir įamžinti nublankusią daugiakultūrę vietos praeitį. Kviečiame tų būdų ieškoti drauge!

Susisiek su mumis, jei tu:

nori papasakoti savo, savo šeimos ar vietos istoriją, pasidalinti atsiminimais;

pažįsti įdomų pašnekovą, kuris norėtų pasidalinti savo istorija, atsiminimu;

nori prisidėti prie istorijų, atsiminimų rinkimo;

nori fotografuoti, filmuoti pokalbius ar montuoti jų vaizdo įrašus;

nori transkribuoti pokalbių ištraukas;

renki vietos istorijas, atsiminimus ir nori bendradarbiauti;

savo idėjomis nori prisidėti prie „Atminties biuro“ programos;

ieškai naujų būdų, kaip meninėmis priemonėmis papasakoti apie vietos atmintį.

 

Programos kuratorė

Daiva Citvarienė

daiva@kaunas2022.eu

 

Programos koordinatorė

Justina Petrulionytė-Sabonienė

justina@kaunas2022.eu