Loading įvykiai

« Visi įvykiai

  • Šis renginys jau pasibaigė.

Fluxus Labas! Miško muzika

2018 gegužės 20 @ 10:00 - 15:00

Dar atminty esama senelių pasakojimų apie piemenų džiaugsmus, vargus, atradimus, praradimus, nuotykius, slaptingus pasakojimus… O kaip piemenėliu tampama? Žiūrėk, paaugai, – še, ganyk antis, žąsis. Mokykis šiuos sutvėrimus pažinti, jų kalbą, ketinimus perprasti. Paaugai – tuomet į tavo globą tenka avys, ožkos, kiaulės. O vėliau karvutės, jauteliai, žirgai tekdavo prižiūrėti. Įvairiai gyvenimai susiklostydavo, kitiems jau nuo mažumės tekdavo karvutes ganyti. Ir kaip jas nusivesti į pievą, nuraminti, atgalios į kaimą parsivesdinti, kuomet vos jų galvą rankomis tesieki?! Tuomet, iš amžių glūdumos ateina išmintis, kad skambesys, rami žmogaus mintis geba gyvuolį raminti, su juom kalbėtis…

Pasidirbdini birbynę iš nendrės stiebelio, pūstelni į orą garsą, jei tinkamai pasigaminai, garsas malonus širdžiai – žiūrėk gyvulėliai nurimsta, iš paskos seka. Nori juos apsaugoti nuo plėšrių miško žvėrių (anais laikais juk vilkų, lokių, lūšių daugiaus gyventa) vėl birbynę į rankas pasiėmęs, kitą skambesį paleidi. Ir taip daudyčių, skudučių, švilpų, švilpynių, birbynių, ragų, ožragių pagalba žmonės gyvulėlius nusiveda, parsiveda, nuramina, apsaugo… O kiek dar įvairių oliavimų, raliavimų, ridavimų, šaukinių… Taigi, šį kartą drauge keliausime į pievas pasigaminti švilpynių, birbynių, lumzdelių. Galbūt dalyvaujant šiame vyksme iš amžių glūdumos sugrįš supratimas, kaip su gamta garsais, skambesiais kalbėtis.

Instrumentų gamybai prireiks aštraus peilio, žirklių.

Galime priimti ribotą dalyvių skaičių, tad ketinančius dalyvauti primygtinai prašome registruotis užpildant anketą adresu https://goo.gl/forms/8HUI8Y4x7PBPqWh42.

Tikslias susitikimo vietos koordinates atsiųsime tik užsiregistravusiems dalyviams!

Detalės

Data:
2018 gegužės 20
Laikas:
10:00 - 15:00
Tinklapis:
https://www.facebook.com/events/447817555641574/

Įvykio vieta

Stuba
Vytauto 77
Zapyškis, 53419 Lietuva

Organizatoriai

Fluxus Labas
Stuba