Saulėtą birželio 8-osios popietę paskutinio „rimto“ savaitės darbo nudirbti susitiko „Kaunas 2022“ vadovė Virginija Vitkienė ir Kauno miesto muziejaus direktorius Gabrielius Sužiedėlis. Kauno miesto muziejaus “Tautinės muzikos skyriaus” kiemelyje pasirašyta abiejų įstaigų bendradarbiavimo sutartis – tiesa, ne vienas bendras muziejaus ir „Kaunas 2022“ projektas jau vyksta.
„Muziejaus atstovai buvo pirmieji, pasiūlę bendradarbiauti, ir ne tiesiog draugauti – jie parengė itin išsamų veiksmų planą iki pat 2022-ųjų ir tuo mus maloniai nustebino“, – juokėsi V. Vitkienė. Anot jos, įžanginėje „Kaunas 2022“ stadijoje buvo baimių, kad su miesto kultūros įstaigomis, kuriose procesai vyksta pagal nusistovėjusias tradicijas, bendradarbiauti lengva nebus, tačiau atsinaujinančio Kauno miesto muziejaus pavyzdys, tikimasi, užkrės ir kitus.
„Simboliška, kad Kauno miesto muziejaus direktoriumi tapau, o ir pats muziejus atsinaujinti pradėjo tuo pat metu, kai paskelbta, kad Kaunas 2022-aisiais taps Europos kultūros sostine“, – pasirašęs bendradarbiavimo sutartį pasakojo G. Sužiedėlis. Jis ir Kauno miesto muziejaus komanda siekia, kad įstaiga būtų ne tik istorijos archyvas, bet ir galėtų dokumentuoti šiuolaikinio miesto įvykius ir pokyčius, tad natūralu, kad į tai, ką inicijuoja „Kaunas 2022“, nuolat kreipiamas muziejaus dėmesys.
Ne vieną bendrą darbą Kauno miesto muziejus jau nudirbo su „Kaunas 2022“ bendruomenių programa „Fluxus Labas!“ – Kauno rotušėje vyko projekto „Antklodė Europai“ pristatymas, tapęs gražia švente visiems, prisidėjusiems prie šios Leuvardeno miesto iniciatyvos. Taip pat muziejus su bendruomenės pagalba surengė fotomenininko Artūro Morozovo parodą „Kauno veidai“ Vilijamopolės turguje. Planuojama, kad ši paroda keliaus ir į kitus miesto rajonus.
Kauno miesto muziejaus ir jo darbuotojų partnerystė taip pat itin svarbi „Kaunas 2022“ programai „Atminties biuras“, siekiančiai nupūsti dulkes nuo kolektyvinės kauniečių atminties ir išgydyti šiuo metu tvyrančią amneziją. Inicijuojami pokalbiai su istorinių įvykių amžininkais, randamas priėjimas prie archyvinių nuotraukų, žemėlapių – šie ir kiti veiksmai daromi bendrai.
„Kaunas 2022“ programa „Modernizmas ateičiai“, šį rudenį Kauną paversianti Europos modernizmo epicentru ir pakviesianti į du tarptautinius renginius, taip pat neapsieitų be Kauno miesto muziejaus kolektyvo. Pavyzdžiui, kaip tik šiuo metu derinama lokacija po Europą keliaujančiai parodai „Optimizmo architektūra“, kuri galiausiai grįš „namo“, pas kauniečius.
Bendradarbiavimo sutarties pasirašyme dalyvavęs Kauno miesto muziejaus kolektyvas pabrėžė, kad ir pats naudojasi tuo, ką siūlo „Kaunas 2022“. Muziejaus darbuotojai jau dalyvavo kultūros lauko pokyčių programos „Atsibusk, sukrusk!“ surengtuose mokymuose, skirtuose sustiprinti kultūros sektorių ir paruošti jį 2022-iesiems.
O ar Kauno miesto muziejus padės užkonservuoti „Kaunas 2022“ palikimą po 2022-ųjų? „Jau pradedame apie tai mąstyti“, – išgirdęs klausimą nenustebo G. Sužiedėlis.